TriArt Film, szwedzki dystrybutor filmu “Attenberg” (grecki dramat z 2010 roku), dostał po łapach od Facebooka. Społecznościowy gigant usunął kadr z filmu, na którym dwie kobiety dotykają się językami. Fotografia była elementem reklamy filmu na Facebooku.

Czy władze serwisu społecznościowego boją się homoseksualistów? Wszystko na to wskazuje, bo w wielu reklamach fruwających po Facebooku można natknąć się na fotografie całujących się par heteroseksualnych. Szefowie TriArt Film tym bardziej dziwią się reakcji administratorów portalu.

Dystrybutorzy filmu twierdzą, że na Facebooku obowiązują podwójne standardy; całuśna reklama innego filmu promowanego przez TriArt Film na portalu została zatwierdzona. Z tym, że na fotografii całowali się (po chrześcijańsku) kobieta z mężczyzną.

– Jesteśmy zdezorientowani – przyznała w wydanym oświadczeniu Eva Esseen Arndorff z TriArt Film. I dodała: – Oczywiście, że Facebook jest prywatną firmą, ale dla wielu użytkowników jest także uosobieniem wolności słowa i ekspresji. Zastanawiamy się, według jakich kryteriów podjęto decyzję o odrzuceniu reklamy filmu “Attenberg”.

Homofobiczna cenzura Facebooka dziwi tym bardziej, że dopiero co społecznościowy gigant przepraszał za skasowanie kadru z brytyjskiego serialu “EastEnders”. Ocenzurowane zdjęcie, na którym dwóch mężczyzn namiętnie się całuje, zostało przywrócone, a portal przeprosił za niepotrzebną interwencję https://www.fejsik.pl/Facebook-p… . W tym przypadku chodzi pewnie o wysunięte języki całujących się kobiet.

Pozostaje czekać, aż w regulaminie Facebooka pojawi się zapis o tolerowanej orientacji seksualnej użytkowników.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

26 Replies to “Lesbijskie pocałunki zakazane na Facebooku

  1. niech sie całują ale w miejscach gdzie nikt tego nie bedzie widział … bo na FB wszyscy to zobaczą …..ekshibicjoniści, ……. i innej maści zboczki zrobią z tego użytek …… a może komus na tym zależy???? podnieca???????????? ….szambo

  2. kolejny artykuł wywierający presję na kogokolwiek, kto się postawi zalewowi schorzeń… żałosne

  3. “Homofobiczna cenzura Facebooka” – to nie jest portal panstwowy, wiec wlasciciel moze z nim robic co chce “na fotografii całowali się (po chrześcijańsku) kobieta z mężczyzną.” – po chrzescijansku ??( nigdy bym nie przypuscił ze calłeuję sie z żoną po chrześcijańsku) a moze po prostu normalnie? a jak jest po muzułmańsku, buddyjsku, albo po scjentystycznemu?

  4. Może nareszcie Facebook normalnieje? Bo swego czasu usunięto na nim grupę sprzeciwiającą się paradzie róznych homo, les i nie wiadomo jeszcze kogo w Warszawie. Facebook nie jest i nigdy nie był “symbolem wolności słowa”

  5. A niech się kopcą wszyscy ze wszystkimi. Kto chce niech się kopci, a kto nie chce ten nie musi!

  6. bądźcie sprawiedliwi!heteryckie pary dodają takie zdjęcia na których jedno drugiemu migdałki wysysa i jest ok.a tu dwa dotykające sie języki i już tragedia

  7. hmm… rany, ludzie co wy wypisujecie… ja sama posiadam fotografie na których jestem w pocałunku z moją kobietą… i wcale to nikogo nie gorszy… na zdjęciach jest po prostu ukazane uczucie…

  8. Co wam do tego kto co robi w sypialni? Nie interesuje mnie ze sąsiad jest gejem. Jego zycie. Zajmuje sie swoim. Hipokryci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *