Spamerzy idą na całego. Na Facebooku pojawił się (kolejny) złodziejski fan page, którego moderator rzekomo rozdaje maski Guya Fawkesa. Przypomnijmy, że maski są znakiem rozpoznawczym haktywistów z grupy Anonymous.

“Chcesz taką otrzymać poświęcając nie więcej jak 30 sekund swojego czasu? To proste!

1. Polub stronę ‘Maski Anonymous Dla pierwszych 100tyś!!! V jak Vendetta’
2. Polub to zdjęcie
3. Udostępnij to zdjęcie na tablicy

To wszystko! Teraz czekaj tylko na wiadomośc od nas i ciesz się ze swojej maski!” – czytamy na złodziejskiej fanstronie.

Pod żadnym pozorem nie “lajkujcie” fan page’a “Maski Anonymous za darmo!!! V jak Vendetta”. To zwykła farma fanów. Po zebraniu odpowiedniej liczby naiwniaków strona zostanie sprzedana na internetowej aukcji. Żadnych prezentów tu nikt nie rozdaje.

Dlatego jeśli któryś ze znajomych poleci Wam złodziejski fan page, zgłoście oszustwo administratorom Facebooka. W tym celu kliknijcie zakładkę “Zgłoś: Strona” a następnie zaznaczcie “Spam lub oszustwo” (screeny poniżej).

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

19 Replies to “Maski Anonymous za darmo? Nie bądź głupi!

  1. No dziwne ja jakos za darmo otrzymalem ten gadzet co mierzy liczbe klikniec, a tez tylko polubilem strone i nie wiem miesiac pozniej przyszla paczka 🙂

  2. @2x Też dostałem klikera ale to była oficjalna akcja axe a nie jakaś farma fanów 20000 fanów kosztuje na allegro koło 100zł więc mają na tym biznes

  3. problem polega na tym, ze fanpage zalozyly osoby z mediow w celach manipulacyjnych, ale autor juz o tym nie wspomnial.

  4. zwykła manipulacja, zgłaszacie jedną ze stron protestu żeby protest dalej się nie roznosił. Po co ktoś pisał na fejsiku takie coś żeby zdyskredytować akcje… Nawet jeśli to prawda to za jakiś czas możemy usunąć niepotrzebnych znajomych i lajki??

  5. NIe przyślą maski? usuń z lajków i zgłoś. Ale najpierw sprawdź czy ten artykuł nie napisał jakiś pismak z partii żydowsko-portugalskiej mniejszości..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *