Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z wieloma działaniami, połączonymi ze sobą i często skomplikowanymi. Odnalezienie się w tym labiryncie powiązań może być nie lada wyzwaniem, nie tylko dla początkujących przedsiębiorców. W takim wypdaku uratuje nas platforma biznesowa, służąca do zarządzania procesami. Takim rozwiązaniem jest JIRA Polska.

Platforma biznesowa – o co chodzi?

JIRA Polska to platforma biznesowa stworzona przez LSI Software S.A. Służy ona do przepływu informacji w przedsiębiorstwach. Przeznaczona jest nie tylko dla małych firm. Dla większych jest to idealna forma komunikacji pomiędzy oddziałami oraz zarządzania wewnętrznymi procesami.

Wyobraźmy sobie, że chcemy wziąć urlop. Będziemy musieli wydrukować wniosek, uzupełnić go i dostarczyć do odpowiedniego działu w firmie. Przy natłoku obowiązków możemy nawet nie mieć czasu, by zajmować się tymi sprawami. Z pomocą przychodzi oprogramowanie dla hoteli JIRA Solutions. Dzięki opcji zarządzania dokumentacją będziemy mogli wypełnić elektroniczny formularz wniosku, a program sam zadba o to, by trafił on w odpowiednie ręce. Przepływ informacji w przedsiębiorstwie został skrócony do minimum.

Nie jest to jedyna zaleta związana z zarządzaniem dokumentacją. Platforma biznesowa JIRA pozwala przyspieszyć i ułatwić pracę poprzez m.in. tworzenie w sposób elektroniczny dokumentów, importowanie ich ze skanera, czy też określanie, kto ma mieć do nich dostęp.

Zarządzanie pracownikami i zasobami firmy dzięki platformie biznesowej

Bardzo ważne dla firmy jest zarządzanie pracownikami, ich czasem pracy i zadaniami. System JIRA Polska posiada funkcje, które to umożliwiają. Platforma biznesowa posiada funkcję „Kartoteka pracowników”. Z jej pomocą można gromadzić dokumentację kadrowo-płacową, aktualizować dane teleadresowe pracowników oraz zarządzać urlopami. Ponadto można utworzyć coś na kształt kalendarza zespołowego, który pozwoli ustalić godziny pracy oraz swobodny przepływ informacji w przedsiębiorstwie.

Kolejną przydatną usługą jest system zarządzania projektami. Dzięki niemu można łatwo dodawać zadania oraz monitorować ich postępy. JIRA Polska bezproblemowo pozwoli wyznaczyć pracownika do określonego projektu oraz sprawdzić, jak sobie z nim radzi. Platforma biznesowa powiadomi użytkownika o zbliżających się terminach realizacji.

JIRA Solutions oferuje także system ERP, dzięki któremu można zarządzać zasobami przedsiębiorstwa za pomocą programu, który również może być stosowany w hotelach. Pozwala dodawać aktywa rzeczowe firmy oraz kontrolować ich stan. Sprawdzenie, kiedy kończy się licencja na oprogramowanie zainstalowane na naszym komputerze, nie będzie stanowiło żadnego kłopotu. Podobnie, jeśli chodzi o inne zasoby, takie jak samochody używane, aparaty telefoniczne itp. O wszelkich problemach zostaniemy poinformowani poprzez maila.

Platforma biznesowa – grunt to przepływ informacji w przedsiębiorstwie

Efektywna praca zależy między innymi od komunikowania – przeływu informacji w przedsiębiorstwie. System JIRA udostępnia platformę biznesową przeznaczoną do wymiany informacji. Pozwala ona tworzyć artykuły, powiadomienia i dokumenty oraz wysyłać je do działów, których dotyczą. W mgnieniu oka można przesłać do poszczególnych pracowników informację o zmianach regulaminowych lub planowanych dniach wolnych. Informacje można wyszukać nie tylko w komunikatach, lecz także w załączonych plikach.

Kolejną opcją, ułatwiającą przepływ informacji w przedsiębiortwie, jest ewidencja zgłoszeń. Dzięki niej każdy pracownik może wysłać dowolną wiadomość, jak np.:

  • wykonanie zadania,
  • opóźnienie,
  • błąd w systemie.

Wszystkie te informacje są przedstawione w przejrzysty sposób. Stąd dla firm platforma biznesowa to rewolucyjny pomysł na zarządzanie.

Łatwość we wprowadzeniu platformy biznesowej

Wdrożenie wszystkich wymienionych powyżej funkcji JIRA Solutions może przyprawić o zawrót głowy. Jak zainstalować system? Jak z niego korzystać? Jak go serwisować? Z pomocą przychodzi sam producent, który oferuje konsultacje i szkolenia na każdym etapie konfiguracji. Platforma biznesowa jest ułatwieniem dla przedsiębiorców w przepływie informacji, co jest kluczowe. Skraca czas przez co wzrasta efektywność pracowników. Warto korzystać z takich rozwiązań i wprowadzać je w życie jak właśnie platformy biznesowe albo kompleksowe systemy zarządzania ERP. Takie rozwiązania pozwolą w owiele łatwiejszy sposób zarządzać firmą.

Czytaj też o tym jak aplikacje do zarządzania czasem usprawniają nasze życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *