Urządzanie loftu to świetna przestrzeń do urządzenia mieszkania. Cieszą się dużą popularnością nie tylko zagranicą, ale również u nas w Polsce. Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę jest loft – otóż oznacza studio, poddasze, na przykład może znajdować się na piętrze w budynku handlowym czy fabryce.

Urządzanie loftu – jak to zrobić?

Aranżacja wnętrza w stylu loft charakteryzuje się surowością, dużą, otwartą przestrzenią, a także widocznymi elementami stalowymi. Stylem nawiązuje do pomieszczeń przemysłowych. Dlatego bardzo często w loftach można spotkać niewykończone ściany czy surowy beton. Surowość jest w zasadzie główną cechą tego typu mieszkań, taki wystrój można osiągnąć za pomocą ścian, świadomego wykorzystania elementów instalacji.

Aranżacja loftu może przybierać różne formy. Dobrze będą prezentować się surowe, czerwone ściany z cegły, choć można zdecydować się również na ich pomalowanie. Bardzo ciekawie wyglądają również widoczne granice pomiędzy murem a tynkiem. Jeżeli chodzi o podłogę, to warto stawiać na płytki betonowe albo wylewkę żywiczną.

Najważniejsze jest to, aby przestrzeń mieszkania była otwarta. Nowoczesne mieszkanie w stylu lofu musi być maksymalnie przestronnie. Wiele osób decyduje się na pozostawienie przewodów elektrycznych na widoku. To dodaje odpowiedniego klimatu, nie mniej jednak trzeba pamiętać, aby odpowiednio je zabezpieczyć. Nie mogą stanowić zagrożenia dla domowników, dlatego warto kogoś zatrudnić z odpowiednimi kwalifikacjami SEP. Urządzanie loftu jest swego rodzaju łączeniem styli z różnych stron świata.

Oczywiście, warto rozdzielić poszczególne strefy w mieszkaniu. Można to zrobić na przykład za pomocą parawanów czy regałów na książki. W nowoczesnych mieszkaniach typu loft chodzi o to, aby wnętrze było oryginalne, sprzyjało rozwojowi twórczemu i kreatywności. Urządzanie loftu jest bardzo indywidualną kwestią.

Urządzanie loftu – jakie dodatki do wnętrza?

Jak w każdym mieszkaniu, tak również we wnętrzach w stylu loft najważniejszą kwestią są dodatki. Muszą one oczywiście współgrać ze stylem w jakim urządzone jest wnętrze loftu. Industrialne dekoracje i dodatki, można znaleźć w sieci, w sklepach internetowych. Jest bardzo duży wybór takich rzeczy i bez wątpienia tam będzie największy wybór. Podstawa to ciekawe oświetlenie, które nie tylko będzie spełniać rolę użytkową, ale również dekoracyjną. Warto zadbać o takie detale, jak włączniki czy kontakty.

Można zastosować różnego rodzaju dodatki wykonane ze stali, tablice z napisami. Jeżeli chodzi o meble to bardzo dobrze sprawdzają się takie w prostym stylu, najlepiej o gładkiej powierzchni. Urządzanie loftu trzeba zacząć od dodatków. Gdyż dodatki to ważna sprawa. Nie tylko ze względu na to, że oddają charakter nowoczesnego mieszkania w stylu loft. Także ukazuje dusze właściciela mieszkania.

Urządzanie loftu – na własną rękę czy z pomocą architekta?

Aby móc samodzielnie urządzić nowoczesne mieszkanie w stylu loft, trzeba się do tego w odpowiedni sposób przygotować. To dość trudne przedsięwzięcie, dlatego jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy, doświadczenia lub czasu, aby zająć się wszystkim samodzielnie w tym aranżacją loftu. To warto wynająć specjalistów, którzy nam w tym pomogą. Studio Italia Design – specjalizuje się w tego typu aranżacjach, potrafią dobrać poszczególne elementy, zadbać o bezpieczeństwo jakim mogą być specjalistyczne elektroniczne zamki w mieszkaniu i jego odpowiedni styl.

Usługi Studio Italia Design wcale nie są takie drogie, jak mogłoby się wydawać. Wiele osób obawia się rozpoczęcia z architektem właśnie z tego względu. Trzeba jednak podkreślić, że ceny nie są wygórowane. Decydując się na wsparcie firmy Studio Italia Design, można liczyć na wsparcie w zakresie doboru mebli, aranżacji wnętrza, przestrzeni, zaplanowania ustawienia mebli, wydzielenia poszczególnych stref dziennych i nie tylko.

Praca z architektem przy aranżacji

Praca z architektem to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób, które nie mają wyczucia estetycznego, a chcą zamieszkać w stylowych i jednocześnie wygodnym, funkcjonalnym mieszkaniu. Warto wziąć pod uwagę również to, że urządzenia loftu jest dość skomplikowane. Nie jest to takie proste zadanie, jak może się wydawać. Trzeba poświęcić na to dużo czasu, mieć sporo precyzji w działaniu oraz czasu na wybór poszczególnych elementów wyposażenia.

Odpowiadając na pytanie – jeżeli trochę znamy się na rzeczy i mamy czas, aby samodzielnie zaplanować przestrzeń można próbować swoich sił. Gdy nie dysponujemy dużą ilością wolnego czasu i nie do końca czujemy klimat loftu, warto oddać sprawy w ręce specjalistów, którzy wykonają takie prace za nas. W ten sposób uzyskamy pięknie wyposażone, stylowe mieszkanie.

Dowiedz się więcej o szklanych ścianach dźwiękoszczelnych, które możesz nawet zastosować we własnym domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *