W dzisiejszych czasach coraz częściej wymieniamy telewizory na nowe. Niegdyś wielkie, kurzące się odbiorniki służyły nam latami. Toczący się wyścig technologiczny przyczynia się do tego, że nieustannie jesteśmy zasypywani nowinkami. Przy czym zakup nowego telewizora stał się naromanością. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie nowego telewizora? Jak nie dać się naciągnąć i kupić dokładnie to, czego potrzebujemy?

Co powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie telewizora?

Od kilku lat jednym z czołowych producentów telewizorów jest Samsung. Przy zakupie nowego telewizora, warto zatem zwrócić uwagę na Samsung TV oraz wczytać się w opinie użytkowników dotyczące konkretnych modeli. Pierwszą rzeczą, której powinniśmy poświęcić więcej czasu, jest bez wątpienia rozdzielczość.

Rzucające się w oczy nazwy:

  • Full HD,
  • Ultra HD,
  • 4K,
  • 8K.

Mogą być niejasne dla przeciętnego użytkownika. Warto wiedzieć, że pojęcia te oznaczają konkretne rozdzielczości ekranu: Full HD to 1920×1080 pikseli, a Ultra HD na poziomie konsumenckim jest tym samym, co 4K –rozdzielczość wynosi 3840×2160 pikseli. Rewolucyjne 8K to natomiast 7680×4320 pikseli. Dlatego trzeba być uważnym wtedy, gdy jesteśmy zdecydowani na zakup nowego telewizora.

Wyższa rozdzielczość wpływa na jakość wyświetlanego obrazu i na bardziej realistyczne doznania podczas oglądania ulubionych filmów, seriali i koncertów. Jednak co w przypadku, kiedy materiały w rozdzielczości, którą zakupimy nowy telewizor, nie są dostępne? Rozwiązaniem tego problemu jest technologia upscalingu, której zadaniem jest optymalizacja rozdzielczości materiału do wymiarów wyświetlacza. Samsung TV w standardzie 8K wyposażone są w nowatorską funkcję AI Upscaling, która korzysta z algorytmów sztucznej inteligencji i optymalizuje materiały do rozdzielczości jak najbliższej 8K. Co ważne, w nowych generacjach telewizorów występują różnego rodzaju nowe aplikacje.

Rozmiar urządzenia ma znaczenie przy zakupie nowego telewizora

Oprócz bardzo istotnych nowatorskich funkcji, które oferują nam producenci telewizorów, ważny jest również rozmiar telewizora. Zwykle decydujemy się na zakup nowego telewizora, który jest większy od poprzedniego modelu. Z pewnością większy wyświetlacz zwiększy doznania związane z oglądaniem, jednak musi on przede wszystkim zmieścić się w naszym urządzonym lofcie. W ofercie wiodących producentów tj.:

  • Philips,
  • Panasonic,
  • Sony,
  • Samsung TV.

Znajdziemy w każdym rozmiarze i dostosujemy go idealnie do naszych potrzeb.

A co z ceną urządzenia przy zakupie nowego telewizora?

W wielu przypadkach przy zakupie nowego telewizora decydujące znaczenie ma cena. Urządzenia Full HD można już kupić za mniej niż tysiąc złotych. Najpopularniejsze 4K można znaleźć już za niewiele powyżej tej kwoty. Warto zrobić research zanim zdecydujemy się na Sony czy Samsung TV – pozwoli nam to zorientować się, na który odbiornik możemy sobie pozwolić.

Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model Panasonic, Sony czy Samsung TV, należy dokładnie określić nasze potrzeby. Warto zastanowić się, jak duży odbiornik będzie odpowiedni do naszego wnętrza oraz jaki budżet możemy przeznaczyć na to urządzenie. Warto się także zastanowić nad, czy chcemy by nasz telewizor stał na odpowiedniej komodzie czy też nie. Jeśli nie chcemy to trzeba się zastanowić jaki uchwyt do telewizora wybrać. Pozwoli nam to być w pełni usatysfakcjonowanymi z zakupu.

Zobacz, czy nowoczesne technologie z 2016 roku stały się rzeczywistością, a może dalej są w fazie badań i rozwoju?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *