Używanie smartfonów jest popularne na całym świecie. Badania pokazują, że również w Polsce coraz więcej osób posiada „inteligentne telefony”. Większość z użytkowników na telefonie zainstalowane ma różnego rodzaju aplikacje, które pomagają w poruszaniu się w tym cyfrowym świecie. Co prawda jesteśmy jeszcze daleko np. za Koreą Południową, gdzie praktycznie każdy ma smartfon, jednak i te nasze wyniki fascynują. Zatem czy aplikacje do zamawiania jedzenia to przyszłość? Nawet w Polsce?

Aplikacje do zamawiania jedzenia – inteligentne telefony

Po co nam smartfony? Ich wykorzystanie ma chyba nieograniczony zasięg. Jedną z możliwości jest zamawianie jedzenia prosto do domu z wykorzystaniem odpowiedniej aplikacji. Takie aplikacje to odkrycie kilku ostatnich lat. Ich ilość rośnie w zatrważającym tempie, ponieważ bardzo dobrze zostały przyjęte przez użytkowników.

Kiedy się spieszymy, nie mamy czasu ani ochoty na gotowanie lub właśnie oglądamy nasz ulubiony serial na kanapie w domu, z pomocą przychodzą aplikacje do zamawiania jedzenia. Bez względu na to, gdzie jesteśmy, dzięki nim mamy dostęp do ulubionych miejsc, z których w prosty sposób zamówimy jedzenie z dostawą do domu.

Wyniki mówią same za siebie, wraz z wypuszczeniem nowej aplikacji do zamawiania, wzrasta zainteresowanie właśnie tą formą realizacji zamówień. Wiele firm właśnie w ten sposób rozszerzyło swoja działalności i zdobyło więcej, stałych klientów. Częściej zamawiamy jedzenie przez aplikacje, niż wychodzimy do restauracji i skazani obsługę kelnerską, która nie zawsze jest miła i na czas z posiłkami.

Technologie mobilne mogą być wykorzystywane w różny sposób i mają bardzo dużo do zaoferowania ówczesnym odbiorcom. Firmy związane z technologiami i aplikacjami mają więc naprawdę szerokie pole do działania i wykorzystania potencjału mobilnego.

Zamawianie jedzenia – kiedyś a dziś

Kiedyś zamawianie jedzenia przez telefon było niezwykle popularną formą realizacji kulinarnych potrzeb. Wówczas wybierało się numer i dzwoniło, jednak nigdy nie mieliśmy pewności, że adres restauracji znaleziony w Internecie jest nadal aktualny, albo dostarczana pod drzwi ulotka z promocją nadal obowiązuje. W takich sytuacjach dziś z pomocą przychodzą mobilne aplikacje.

To rozwiązanie eliminuje poszukiwanie adresów w sieci, dzwonienie i eliminuje bezpośredni kontakt z np. niemiłą obsługą. Nie zawsze też mamy dostęp do komputera, co w przypadku aplikacji mobilnych rozwiązuje nam telefon. Smartfon zawsze mamy pod ręką (w dobie uzależnienia od telefonów nikogo to już nie dziwi). Tak, więc samo złożenie zamówienia (w przypadku, kiedy nawet znajdujemy się daleko, odcięci od świata), jest kwestią chwili. Dzięki temu cały czas rozwijana jest komunikacja telefoniczna.

Aplikacje do zamawiania jedzenia- jak z nich korzystać?

Zamawianie jedzenia z odpowiednią aplikacją jest wręcz banalnie proste. W pierwszej kolejności wpisujemy adres, pod który ma dotrzeć nasz posiłek. Następnie, po uzupełnieniu adresu zostaje wyświetlona lista restauracji, z których możemy wybrać odpowiedni posiłek. Aplikacje do zamawiania jedzenia automatycznie blokują te miejsca, które w danej chwili są już zamknięte, więc nie będziemy rozczarowani, że zamówiliśmy posiłek, który w końcu nie dotarł.

Kiedy już zdecydujemy się na lokal, przechodzimy do kolejnego etapu: zamówienia, czyli wybieramy, to, co chcielibyśmy zjeść. Wybrane potrawy/produkty spożywcze pokazują się w „koszyku” aplikacji, następnie, kiedy chcemy zrealizować zamówienie, należy przejść do kasy. Na tym etapie wybieramy sposób dostawy (do domu lub osobisty w lokalu). Jeżeli dodatkowo posiadamy jakiś kod promocyjny, to również realizujemy go w tym miejscu. Dalej, aplikacja przekieruje nas na stronę, za pomocą której będziemy mogli zapłacić za posiłek i gotowe. Teraz pozostaje już tylko poczekać na jedzenie. Jeśli zauważysz, że jakakolwiek aplikacja do zamawiania jedzenia się zacina, to sprawdź kiedy ostatnio czyściłeś pamięć telefonu, bo być może masz ją zapchaną.

Czym jest Totolotek? Wejdź i dowiedz się, czytając wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *