Nareszcie ktoś się odważył. Tym “kimś” jest amerykańska wytwórnia filmowa Warner Brothers, która udostępniła na specjalnej stronie fanowskiej film “Mroczny rycerz” (oryg. “The Dark Knight”).

Oczywiście, że nie za darmo. Film można wypożyczyć lub obejrzeć, w zależności od miejsca zamieszkania. To, bez wątpienia, oszczędność czasu, jeśli ktoś nie ma ochoty biegać po wypożyczalniach i ściągać pirackich kopii filmów z internetu. Na razie usługa w Polsce nie jest dostępna. Jak zwykle.

Za film płaci się kredytkami. Koszt jednego seansu to 30 facebookowych kredytków, czyli 3 dolary. Taniej niż w kinie i iTunesie. Urządzenie Apple TV każe sobie płacić 3,99 dol. za jeden film. Zdzierstwo. Na obejrzenie filmu na Fejsie użytkownik ma aż 48 godzin. Później sesja wygasa.

Podczas oglądania filmu wszystkie funkcje Facebooka cały czas są dostępne i aktywne. Dostępna jest opcja “Full Screen” ze standardowymi przyciskami: Stop, Play, Pause.

Pewnie, że “Mroczny rycerz” to staroć. Ale jego udostępnianie na portalu społecznościowym to dopiero początek facebookowej kinomanii. Wytwórnia Warner Bros w najbliższych miesiącach udostępni użytkownikom o wiele więcej tytułów. Będziecie oglądać filmy na Fejsie?

I najważniejsze. “Mrocznego” znajdziecie tu: http://www.facebook.com/darkkni… . Niestety po próbie odpalenia Warner Bros. wita Polaków informacją: “Sorry, but this state or region isn’t supported”.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *