To dobra wiadomość dla najmłodszych użytkowników Facebooka. Z analiz Lab42 wynika, że aż 92 proc. rodziców monitoruje społecznościową aktywność swoich dzieci. Ważne! Zapobiegliwi rodzice kumplują się ze swoimi pociechami na Facebooku.

Z badania* Lab42 wynika ponadto, że 72 proc. dorosłych zna hasła dostępu do dziecięcych profili na portalu Marka Zuckerberga.

Mało tego. Aż 76 proc. najmłodszych użytkowników Fejsa jest zdania, że ich rodzice nie mają o portalu bladego pojęcia. Co na to ojcowie i matki? 67 proc. z nich twierdzi, że doskonale zna się na Facebooku.

Dlaczego warto monitorować społecznościową aktywność swoich dzieci? Bo na Facebooku aż roi się od wszelkiej maści zwyrodnialców. Przypomnijmy, że 88 proc. nastolatków doświadczyło okrucieństwa na portalach społecznościowych (wyliczenia Pew Research Center’s Internet i American Life Project https://www.fejsik.pl/Przemoc-za… ).

Jeśli nasze dziecko ma profil na Facebooku lub jakimkolwiek innym portalu społecznościowym – musimy zamienić się w szpiega i dbać o bezpieczeństwo młodego internauty. Jak to robić? Czytajcie tu: https://www.fejsik.pl/Co-zrobic-…

*W badaniu Lab42 wzięło udział 500 użytkowników Facebooka. Więcej na załączonej infografice.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

9 Replies to “Rodzice inwigilują dzieci na Facebooku. I dobrze!

  1. Wychować człowieka jest trudno ,zaufanie do dziecka powinno być ,zreszta rodzic który kocha dziecko wszystko mu wytłumaczy !!!!!!!!!!!!

  2. Facebook naprawde uzależnia i to silnie. Ja usunąłem swoje konto (raczej dezaktywowałem bo nie można go usunąc) Spedzałem na nim cały dzień w domu na komputerze, w szkole na telefonie. A rano jak wstawałem to pierwszą rzeczą jaką robiłem było sprawdzanie statusów na FB. Bądźcie ostrożni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *