W mediach pojawiły się kolejne plotki o rychłym nawiązaniu współpracy Facebooka ze Skypem. Dzięki niej użytkownicy portalu społecznościowego mogliby w końcu cieszyć się rozmowami wideo na Facebooku bez potrzeby korzystania z zewnętrznych aplikacji.

Negocjacje między Facebookiem a Skypem toczyły się już w ubiegłym roku, jednak nie doszło do rewolucyjnego porozumienia. Co prawda Skype 5.0, który zadebiutował w październiku, został zintegrowany z Fejsem, ale bez możliwości rozmów wideo. Tylko audio.

Szefostwo Skype’a nie komentuje medialnych doniesień. Oświadczenie w sprawie wydał za to Facebook: “W ubiegłym roku ogłosiliśmy integrację ze Skypem. (…) Co do dalszej integracji nie będziemy niczego komentować”. Sprytny zabieg marketingowy.

Przypomnijmy, że już teraz możecie cieszyć się wideorozmowami na Facebooku dzięki aplikacji Social Eyes, która umożliwia przeprowadzanie wideokonferencji zarówno między dwoma użytkownikami serwisu, jak i między kilkoma osobami jednocześnie https://www.fejsik.pl/Rewolucja-… . Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga instalacji na komputerze użytkownika.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Skype i rozmowy wideo na Facebooku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *