Bloger za krytykę islamskiego narodu został skazany na tortury, które doprowadziły do śmierci internauty.

Sattar Behesti został zatrzymany we własnym domu pod zarzutem działalności na Facebooku oraz w innych sieciach społecznościowych. Aresztowania dokonała Fata, irańska policja zajmująca się cyberprzestępczością.
35-letiniego Sattara osadzono w więzieniu Ewin, w Teheranie. Miejsce to znane jest z brutalnych tortur na więźniach politycznych i intelektualistach.

Rodzina zatrzymanego internauty, przez kilka dni, nie miała pojęcia co się dzieje z ich synem. W środę otrzymali informację aby zgłosić się do więzienia i odebrać ciało Behestiego. Jednocześnie władze więzienia zmusiły rodzinę do szybkiego pogrzebu.

Sprawa szybko wyciekła do lokalnych gazet. Jeszcze tego samego dnia dom, nieżyjącego już Behestiego, został odwiedzony przez policję, która zabrała brata nieboszczyka.

Jak powszechnie wiadomo Iran ma długą historię w inwigilowaniu Internetu. Podobno rząd pracuje nad własnym, wewnętrznym intranecie, co w przyszłości umożliwi całkowite odcięcie Irańczyków od świata zewnętrznego. We wrześniu tego roku na terenie Iranu został tymczasowo zablokowany dostęp do Gmaila oraz Googlea. Po kilku dniach dostęp przywrócono.

Behesti jest drugą ofiarą, która rzekomo została zamordowana podczas tortur. W 2009 roku za krytykę rządu na Facebooku zabity został Omidreza Mirsayafi. Zginąl w tym samym więzieniu.

Bez komentarza!

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

13 Replies to “Śmierć podczas tortur za komentarz na Facebooku

  1. Religia jest jak robak wyżerający mózg. A głupi ludzie sami się w to gówno pakują hmn…. skoro Bóg jest wszędzie to po co łazić do kościołów skoro można znaleźć tego Boga też w swoim domu wśród rodziny? idioci,idioci wszędzie 🙂

  2. czasem sięzastanawiam, skąd tyle głupich komentatorów. Głupich zaślepionych ziejących nienawiścią. Długo możnaby dyskutować. Czy to przekona zaślepionych? Niech Nergal drze Biblię – żyjemy w swojej kulturze. Kiedyś tortury były na porządku dziennym w chrześcijaństwie, więc nie ma się czym chwalić. A muzułmanie muszą sobie sami poradzić tylko nie poswalajmy im się w naszej kulturze panoszyć – ale pomóżmy prześladowanym.

  3. Papież kiedy umarł miał 85 lat – 8 5=13 Godzina śmierci: 21:37 – 2 1 3 7=13 Data śmierci: 02.04.2005 – 0 2 0 4 2 0 0 5=13 Postrzelony 13 Maja 9301 dni pontyfikatu – 9 3 0 1=13 Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI – 13 liter czy to zbieg okoliczności ? prześlij to dalej niech inni myślą… Sorry, ale musi się spełnić. … Pomysł sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie… Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje. Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie odliczanie: 10… 09… 08… 07… 06… 05… 04… 03… 02… 01… *Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy Jeśli tego nie zrobisz stanie się przeciwność Twojego życzenia

  4. W Polsce przydało by się coś takiego że atakowanie innych przez internet nie było by takie bezprawne jak teraz.. Każdy pisze co chce na kogo chce i jak chce nic za to nie mając. Wyzywanie się na wzajem bo ten jest emo a ten dres potem jak coś wyniknie to dochodzą do takiego pajaca który ma 15 lat bogatą mamusie i tatusia i myśli że mu wolno wszystko to powinni zmienić w internecie.

  5. zuckfuckberg to żyd-geniusz -stworzył dla bezwolnych baranów największe getto na świecie. Trudno się dziwić, że są tacy , którzy mu zazdroszczą. Ja go podziwiam, że udało mu si zgromadzić najgłupszą część ludzkości w jednym miejscu. Łatwiej jest takim stadem sterować.

  6. spokojnie dzieci.jak pis dorwie sie do wladzy to wtedy zostaniemy oficjalnie kolonia watykanu.i takie szopki beda u nas tez czesciej, za zdanie odmienne od pogladow sukienkowych i ich pacholkow.

  7. Mili rodacy poczekamy jeszcze pare lat i to samo sie bedzie dzialo u nas. Teraz ludzie wychodza maniwestowac przeciw ACTA czy w dzien niepodleglosci a z telewizorow plynie klamstwo za klamstwem ze na ulice wyszli chuligani i oszolomki, to dazenie do pelnej kontroli nad krajem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *