Wojna o krzyż pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie rozgrzała fejsbukowiczów. Na przekór zwolennikom i przeciwnikom przeniesienia krzyża na Facebooku zaproponowano postawienie w jego miejsce MISKI SPAGHETTI.

Fanpejdż “Stawiamy pod Pałacem Prezydenckim miskę Spaghetti!” to “Projekt artystyczno – religijny mający na celu uczczenie ofiar katastrofy Smoleńskiej przez wyznawców i sympatyków Latającego Potwora Spaghetti. Pastafarianie też mają prawo do umieszczania swoich symboli religijnych w miejscach publicznych!” – czytamy na http://www.facebook.com/pages/S… fanpejdżu.

Strona fanowska ma już blisko 5 tysięcy zwolenników a ich liczba powoli, ale rośnie. Czego chcą Pastafarianie? Chcą uczcić ofiary katastrofy smoleńskiej miską spaghetii: “Postawmy miskę spaghetti ku czci ofiar Smoleńska pod Pałacem Prezydenckim i pilnujmy jej dzień i noc, aż nie powstanie pomnik (opcjonalnie póki nie usuną krzyża, niech im będzie…) ! Nie odbiorą nam naszego symbolu religijnego, nie rzucim pasty, skąd nasz ród!” – piszą makaroniarze z Facebooka.

Całość jest bardziej happeningiem niż prawdziwym działaniem ale zwraca uwagę na problem wojny o krzyż pod Pałacem Prezydenckim. Jeśli dojdzie jednak do zamiany symbolu religijnego na miskę makaronu to ja na pewno zostanę Pastafarianinem. A Wy?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Stawiamy pod Pałacem Prezydenckim miskę Spaghetti!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *