Znowu przyjdzie nam zmierzyć się z nowymi Ustawieniami prywatności na portalu Marka Zuckerberga. Tym razem jednak Facebook nie zmieni niczego z własnej woli lecz pod naciskiem Federalnej Komisji Handlu. Imperium Marka Zuckerberga podpadło także amerykańskim urzędasom.

Co nas czeka? Niebawem żadna nowość dotycząca Ustawień prywatności nie będzie mogła zostać wdrożona na profilu użytkownika bez jego wyraźnej zgody. Skończą się zatem domyślne ustawienia czegokolwiek.

Kiedy nowe ustawienia zagoszczą na naszych profilach? Niebawem – informuje “Wall Street Journal”.

Mało tego. Przez najbliższe dwie dekady społecznościowy gigant będzie na cenzurowanym. Facebook zgodził się bowiem na coroczny audyt dotyczący polityki prywatności. Portal naciskał na pięcioletnią kontrolę lecz urzędnicy byli nieubłagani i wymogli na portalu o wiele dłuższą (dwudziestoletnią) kontrolę.

Decyzja Federalnej Komisji Handlu na pewno usatysfakcjonuje hamburski urząd ds. ochrony danych. Przypomnijmy, iż Niemcy rozpoczęli działania prawne przeciwko Facebookowi za naruszanie prawa do ochrony prywatności. Zgodnie z niemieckimi przepisami Facebook przed wprowadzaniem nowych funkcji ma obowiązek zapytać użytkowników o zgodę. W przypadku automatycznego rozpoznawania twarzy portal nie prosił o akceptację https://www.fejsik.pl/Niemcy-poz… .

Przeżyjecie kolejne zmiany?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

13 Replies to “Strzeżcie się! Będą kolejne zmiany na Facebooku

  1. a co z propozycjami znajomych? to jest beznadzieja. na nk można z tergo zrezygnować, a tu zawsze pojawiają się osoby, które możesz znać – co za tym idzie osoby, które Ciebie mogą znać. a jak ja nie chcę, zeby ktos mnie tu wynalazł??? ja chcę mieć tylko np. 50 osób znajomych, a nie setek…

  2. popieram osobę powyżej, mnie wkurza to samo – odzywają się do mnie ludzie, których kiedyś ledwie znałem, z którymi nie mam nic wspólnego, a którzy chcą być “znajomymi” (prawdopodobnie znaleźli mnie właśnie dzięki “propozycjom”). jeśli znaleźliby mnie “ręcznie” to ok, trudno, ale “propozycje” mnie również dobijają.

  3. Facebook to informatyczny wampir, zrobiłem eksperyment i stworzyłem profil-widmo. Podłączony do świeżo założonej pustej poczty. Nie kontaktowałem się z żadnymi znajomymi nie wkleiłem żadnego zdjęcia, podałem jedynie wymagane a i to fałszywe dane. I co? Facebook NIE DZIAŁA! A ściślej nie ma takiej wirtualnej osobie NIC do zaoferowania. Nawet reklam, bo te są najwyraźniej kierowane do potencjalnego klienta wg zgromadzonych o nim informacji. Oczywiście nie wierzę w całkowitą anonimowość w necie ale To co wyprawia facebook woła o pomstę do nieba. Beze mnie.

  4. przecież nikt Was nie zmusza do potwierdzenia znajomego… trochę asertywności ludzie – nie chcesz kogoś w znajomych, nie potwierdzasz znajomości.

  5. tak właśnie, ja jak uważam kogoś tylko za znajomego ( znajomy to osoba ktora znamy z widzenia lub o nim slyszeliśmy )to w ogole go nie dodaje na fb

  6. Wiadomo portale spolecznosciowe to przyszlosc komunikacji miedzyludzkiej osób otwartych nie majacych nic do ukrycia,nie toleruje sie tu odludków ,dziwalagów,i inego typu “freaków” bo tacy tylko boja sie uzewnetrznic,takzenie bójmy sie zmian na lepsze.Przeciwnicy portali spolesznosciowych -wracac na drzewo ,najlepiej do lasu z dala od ludzi:-p

  7. ktoś napisał: “Wiadomo portale spolecznosciowe to przyszlosc komunikacji miedzyludzkiej osób otwartych nie majacych nic do ukrycia,nie toleruje sie tu odludków ,dziwalagów,i inego typu “freaków” bo tacy tylko boja sie uzewnetrznic,takzenie bójmy sie zmian na lepsze.Przeciwnicy portali spolesznosciowych -wracac na drzewo ,najlepiej do lasu z dala od ludzi:-p: Masz pełną rację, portale tego typu są dla przeciętniaków, szarej masy i lemingów, więc właściwie nie ma co w nich zmieniać. A że szara masa chce swoje dane wszystkim oferować? – jej sprawa.

  8. po cóż lament-rozgoryczenie ? jak się komuś coś nie podoba niech usunie swój profil i pomyśli nad własnym portalem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *