Guru użytkowników Facebooka Mark Zuckerberg może odetchnąć z ulgą. Cameron i Tyler Winklevossowie, inicjatorzy projektu HarvardConnection (obecnie ConnectU) usiłowali wyciągnąć od szefa Facebooka więcej kasy. Powód? Zuckerberg miał ukraść ich pomysł na serwis społecznościowy jeszcze podczas studiów na Uniwersytecie Harvarda. Sędzia Alex Kozinski z Dziewiątego Okręgowego Sądu Apelacyjny odrzucił ich pozew. Dlaczego?

Bracia Winklevossowie podpisali już ugodę z szefem Facebooka, na mocy której otrzymali 65 mln dolarów odszkodowania i udziały w społecznościowym gigancie, pod jednym wszakże warunkiem: odstąpienie od oskarżenia o kradzież pomysłu. Po latach doszli jednak do wniosku, że te pieniądze to o wiele za mało i postanowili wycofać się z ugody. Bliźniacy twierdzą, że w 2008 roku znacznie zaniżono wartość firmy.

Biorąc pod uwagę zawartą wcześniej ugodę sędzia napisał, że “W pewnym momencie pozew musi zostać rozstrzygnięty. W tym przypadku już to zrobiono”.

Cameron i Tyler Winklevossowie dowodzili przed sądem, że inkasując odszkodowanie od Facebooka zostali wprowadzeni w błąd. Każda akcja społecznościowego giganta miała być warta 35,90 dol., później jednak Microsoft wycenił je na 8,88 zielonych. Bracia czują się wyrolowani; gdyby wcześniej wiedzieli o rzeczywistym kursie, nigdy nie poszliby na ugodę.

Sędzia Alex Kozinski odparł i te argumenty. Powiedział, że w 2008 roku Winklevossowie byli doskonale przygotowani do negocjacji z Facebookiem i uzbrojeni w najlepszych prawników.

Decyzja sądu nie kończy jednak sporu. Bliźniacy mogą się jeszcze odwoływać do Sądu Najwyższego. W razie przegranej pozostanie im tylko sąd ostateczny.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

12 Replies to “Szef Facebooka nie stanie przed sądem. Na razie…

  1. internet medium jest faktycznie rewolucyjnym, ale edukacji i książek nie zastąpi niestety, jeśli jesteś słabo wykształcony to będziesz mielił w tym necie głupoty i tyle, książki po prostu nie tyle operują strzępkami informacji ile pozwalają przećwiczyć złożone myślenie systemowe, ot różnica…z drugiej strony dla ludzi bez dostępu do edukacji i nawyku czytania net to super rozwijająca sprawa, dlatego powinien być wszędzie…

  2. … a problemem nie jest sukces oparty kłamstwie czy oszustwie, tylko system który takie zachowania promuje i umożliwia …ludzie się tylko dostosowują

  3. ja nie rozumię, ci ludzie mysla, ze bedą zyc na ziemi miliony lat, ze tak sie biją o te miliony dolarów i odkładja je na konta? hahah to sie zdzwią jak juz niedługo przyjdzie im sie z tym pozegnać

  4. fejsik – pejsik. jak to z żydkami: przedstawiciele narodu wybranego będą sądzeni na sądzie ostatecznym 😉

  5. przecież to żyd,a ci jak wszystkim wiadomo,że jak nie ukradną to oszukają a żydoskie są dy i media na całym świecie będą ich bronić,jedyny ratunek to sklonować Hitlera niech dokończy dzieła oczyszczenia świata z tej zachłannej zarazy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *