Jest obsuwa z wprowadzeniem nowego profilu użytkownika, do czego Facebook oficjalnie się przyznaje. Powód obsuwy? Pozew sądowy złożony przez chicagowska firmę Timelines Inc., w związku z czym Timeline będzie ogólnodostępny nie wcześniej niż 6 października – wynika z zapowiedzi społecznościowego giganta.

Przypomnijmy, że firma Timelines pozwała portal Marka Zuckerberga za naruszenie znaku towarowego. Facebookowa ‘Oś Czasu’ jest według prawników Timelines kalką ich pomysłu z 2008 roku. Nie mówiąc już o prawie identycznej nazwie obu narzędzi. Tyle, że bez “s”. Od razu przypomina się jedna ze scen filmu “Chłopaki nie płaczą”.

Spółka Timelines domagała się także uniemożliwienia użytkownikom wcześniejszej zmiany profilu sposobem “deweloperskim”. Sąd ten wniosek odrzucił jednocześnie nakazując Facebookowi sporządzanie codziennych raportów z dokładną liczbą userów, którzy odpalili Timeline przed jego oficjalnym wprowadzeniem – donosi serwis Mashable.

Nieoficjalnie wiadomo, że 1,1 mln facebookoholików już ma nowe profile. Na własne życzenie.

We wtorek przedstawiciele Facebooka i Timelines Inc. ponownie spotkają się w sądzie. Czy Timeline na portalu Marka Zuckerberga będzie zakazany? Raczej nie. Pewnie chicagowska spółeczka dostanie kilka milionów dolarów i będzie po sprawie.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *