Googlebot – robot wyszukiwarkowego giganta Google – zaczął traktować komentarze wpisywane na Facebooku jak każdy inny tekst. W związku z tym możliwe jest ich wyszperanie – donosi Antyweb.

Jak to możliwe? Poniekąd winni są sami internauci. Wcześniej treści zawarte w ramkach iframe były przez wyszukiwarkę ignorowane, lecz w związku z rosnącą popularnością znaczników Google rozpoczęło ich indeksowanie. Co ważne komentarze są kojarzone z danym serwisem.

Efekt? Nasze wypowiedzi będzie można łatwiej znaleźć w wyszukiwarce. Podkreślamy, że Google indeksuje również stare komentarze.

Plusy: Serwisy, które zdecydowały się na komentarze z Facebooka będą się lepiej indeksować. Jest jeden warunek: Wypowiedzi nie mogą być spamem.

Minusy: W przypadku konieczności usuwania śmieciowych komentarzy serwisy czeka spadek w indeksie Google.

Globalnie zmiana powinna wyjść na dobre witrynom uzbrojonym w komentarze z Facebooka. Wypowiedzi opatrzone imieniem i nazwiskiem są na ogół rzeczowe.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

3 Replies to “(UWAGA!) Google indeksuje komentarze z Facebooka!

  1. Wiem o tym od dawna. Facebook to kolejna dźwignia dla SEO. Jakie to ma znaczenie dla “uczciwego obywatela”? Że spamerzy będą jeszcze bardziej spamować w takich serwisach jak ten. I nie zgadzam się z “”Minusy: W przypadku konieczności usuwania śmieciowych komentarzy serwisy czeka spadek w indeksie Google.” Wręcz odwrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *