Młodzi ludzie z Auckland w Nowej Zelandii zorganizowali sobie prawdziwy Fight Club. Za pośrednictwem Facebooka umawiają się na krwawe walki. Podczas ostatniej ustawki ranny został 16-latek. Chłopaka pchnięto nożem.

Spragnieni mocnych wrażeń uczniowie umówili się przez Facebooka na parkingu podziemnym w Auckland. Walki filmowano a następnie udostępniano w Internecie. 16-latka pchnął nożem jego rówieśnik. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało i po krótkim pobycie w szpitalu wrócił do domu. Jego oprawca jest oskarżony o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

To kolejny przypadek ciężkiego uszkodzenia ciała na ustawkach organizowanych przez Facebooka. W ubiegłym roku w prawach ucznia zawieszono nastolatkę, która ciężko pobiła swojego kolegę. Nowozelandzcy policjanci znaleźli też w sieci relację wideo z katowania 13-latka.

Facebookowe ustawki są przerażające tym bardziej, że organizują je nastolatki. Wszystkie walki są skrupulatnie nagrywane i archiwizowane. Policja jest bezradna a władze szkoły w Auckland nie wiedzą, co zrobić z małoletnimi oprawcami.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “(UWAGA!) Krwawe walki na Facebooku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *