Młodzi internauci mają w głębokim poważaniu regulamin Facebooka. Przypomnijmy, iż według rzeczonego regulaminu z portalu mogą korzystać osoby, które ukończyły 13. rok życia. Tymczasem aż 38 proc. użytkowników popularnego Fejsa to internauci poniżej 12 lat – wynika z analiz MinorMonitor.

MinorMonitor to narzędzie służące do badania aktywności internetowej dzieci. Na tysiąc objętych monitoringiem milusińskich aż czterdzieścioro to internauci w wieku 6 lat!

74 proc. rodziców obawia się o bezpieczeństwo swoich dzieci na Facebooku. 56 proc. z nich najbardziej boi się przestępców seksualnych. Co warte podkreślenia aż 30 proc. rodziców otwarcie przyznaje, że ich dzieci są ofiarami cyberprzestępców.

Ponad połowa rodziców śledzi społecznościową aktywność swoich podopiecznych, 25 proc. kumpluje się z dziećmi na Facebooku i tylko 17 proc. w ogóle nie interesuje się tym, co najmłodsi wyprawiają na portalu Marka Zuckerberga.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

9 Replies to “(UWAGA!) Sześciolatki na Facebooku

  1. Nie rozumiem jak można nie mieć kontroli nad tym, co robi własne dziecko, a zwłaszcza w sieci. Rodzicielstwo do czegoś zobowiązuje.

  2. Hm, a czy ktoś się zastanawia, co Dzieciom robi się w kościele rzymskokatolickim, wiernym Watykanowi? sa tam przeciez prezentowane treści (krew, meka, cierpienie) w mediach oznaczane jako nieodpowiednie dla osób nieletnich. W dodatku wmawia im sie, że to z miłosci tak “jezusek” krwawi i wisi na krzyżu. Przecież one tego nie sa w stanie zrozumieć.. One tylko słuchają. za chwilę dziewięciolatki idą do pierwszej spowiedzi, maja sobie wymysleć grzech.. jaki grzech może mieć dziewięciolatek?? Na portalu Marka Z przynajmniej ktoś się interesuje dostepem najmłodszych. A w kościele rzymskokatolickim? Może warto zastąpić estetykę flamandzkiego “realizmu” estetyka Bizancjum? ma lepszy wpływ na kształtowanie umysłu, zapewniam. Krk kształtuja sobory, wszystko można zmienić. Przecież chcemy świąt, chcemy Aniołów, chcemy poczucia Milości i opieki. Ktoś nas jednak do tego zniechęca, i rozbudza w nas (teo)fobie.. później strach pójśc między ludzi. Czym skorupka za młodu nasiąknie…

  3. no i gitara, umie pisać to niech sobie robi fejsa, gra na konsoli, gra w piłkę na podwórku gdzie łatwiej o pedofili o których wam chodzi

  4. Chyba jaja robią… Mój brat od niecałego miesiąca nie może zarejestrować konta na Facebook (6 MARCA SKOŃCZYŁ 13 LAT). Może te sześciolatki po prostu oszukują wpisując starszą datę urodzin, by się zarejestrować.

  5. No raczej, że oszukują. Dla takiego dziecka,w sumie dla nikogo to nie jest problem żeby zamiast np.2006 zaznaczyć 1998,-7,-6 itp. 😛 jak to mówią dla chcącego nic trudnego. A takie dzieci szukają zainteresowania u starszych. Chcą być takie jak ich np. starsze rodzeństwo. Bo przecież w naszych czasach głównie życie opiera się na fejsie. A każdy chce BYĆ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *