To już niemal pewne, że Facebook wycofa się z opcji, która umożliwiała użytkownikom głosowanie nad wprowadzaniem zmian.

Obecny system głosowania, który zaliczał każdy komentarz jako oddany głos, przestał się sprawdzać. Przy tak dużej ilości użytkowników portal otrzymywał masę bezsensownych informacji, które nie miały nic wspólnego z merytorycznym komentarzem. Facebook pracuje nad wprowadzeniem nowej opcji, która umożliwi lepszy kontakt z użytkownikami. Firma chce definitywnie zrezygnować ze starego modelu. Dążą do tego aby nowy sposób, doprowadził do bardziej sensownych opinii i jeszcze większego zaangażowania użytkowników.

W miejsce starego programu głosowania Facebook wprowadzi kilka nowości. Jedną z nich będzie forum, na którym internauci będą mogli konsultować swoje pomysły z Erinem Eganem, odpowiedzialnym za prywatność na Facebooku. Innym pomysłem jest wysyłka wiadomości e-mail do miliona użytkowników z planowanymi zmianami. Wszyscy zainteresowani będę mieli siedem dni na skomentowanie propozycji i ewentualne poddanie jej pod głosowanie.

Stary model głosowania całkowicie zniknie z Facebooka już 28 listopada.

Jak to wyjdzie w praktyce okaże się już niebawem. Pierwsza porcja informacji o zmianach ma zostać wysłana jeszcze w tym roku.

Głosowaliście kiedykolwiek nad propozycją wprowadzenia zmian na Facebooku?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *