Lindsey Stone została zwolniona z pracy, po tym jak na Facebooku zamieściła dość kontrowersyjne zdjęcie. W Internecie zawrzało.

Zdjęcie, które przysporzyło kobiecie problemów zostało wykonane na wojskowym cmentarzu w Waszyngtonie. Fotografia pokazuje krzyczącą kobietę z wyciągniętym środkowym palcem, wszystko obok znaku nakazującego zachowanie ciszy i szacunku.

Za nieodpowiedzialne zachowanie Lindsay Stone, jak i autor zdjęcia początkowo zostali wysłani na bezpłatny urlop. Kilka dni później zarząd korporacji zdecydował się na rozwiązanie kontraktów z nieodpowiedzialną dwójką. Po zwolnieniu pracowników firma opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się dotknięci całym zajściem oraz poinformowała o zwolnieniu Lindsey Stone oraz Jamiego Schuha.

Na Facebooku w ciągu kilu godzin powstał fanpage namawiający do zwolnienia kobiety za jej skandaliczne zachowanie. Stronę poparło ponad 35 tysięcy osób. W kontrze obrońcy trzydziestolatki również uruchomili fanpage, jednak bez większego sukcesu (121 lajków).

Kolejny dowód na to, że bezmyślne zachowania doprowadzają do tragedii. Zwłaszcza gdy nieprzemyślane treści publikuje się na ogólnodostępnym portalu.

Czy zwolnienie z pracy to wystarczający kara, a może zbyt pochopne posunięcie?

Dowiedz się więcej na temat płatnego Youtube.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *