Lindsey Stone została zwolniona z pracy, po tym jak na Facebooku zamieściła dość kontrowersyjne zdjęcie. W Internecie zawrzało.

Zdjęcie, które przysporzyło kobiecie problemów zostało wykonane na wojskowym cmentarzu w Waszyngtonie. Fotografia pokazuje krzyczącą kobietę z wyciągniętym środkowym palcem, wszystko obok znaku nakazującego zachowanie ciszy i szacunku.

Za nieodpowiedzialne zachowanie Lindsay Stone, jak i autor zdjęcia początkowo zostali wysłani na bezpłatny urlop. Kilka dni później zarząd korporacji zdecydował się na rozwiązanie kontraktów z nieodpowiedzialną dwójką. Po zwolnieniu pracowników firma opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się dotknięci całym zajściem oraz poinformowała o zwolnieniu Lindsey Stone oraz Jamiego Schuha.

Na Facebooku w ciągu kilu godzin powstał fanpage namawiający do zwolnienia kobiety za jej skandaliczne zachowanie. Stronę poparło ponad 35 tysięcy osób. W kontrze obrońcy trzydziestolatki również uruchomili fanpage, jednak bez większego sukcesu (121 lajków).

Kolejny dowód na to, że bezmyślne zachowania doprowadzają do tragedii. Zwłaszcza gdy nieprzemyślane treści publikuje się na ogólnodostępnym portalu.

Czy zwolnienie z pracy to wystarczający kara, a może zbyt pochopne posunięcie?

Dowiedz się więcej na temat płatnego Youtube.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

3 Replies to “Zwolniona za zdjęcie na Facebooku

  1. Moim zdaniem działanie firmy jest w pełni uzasadnione. Mówicie że to co robi poza firmą to jej sprawa ale prawda jest taka że jej zachowanie może doprowadzić do utraty renomy firmy. Pracownik jest wizytówką firmy, to co robi jest widziane i oceniane a wieści w biznesie szybciutko się rozchodzą. Gdybym prowadziła własny biznes nie pozwoliłabym żeby w mojej formie pracował ktoś tak bezczelny i do tego tą swoją bezczelnością i idiotyzmem chwalił się w internecie.

  2. Powinna być sądzona za znieważenie miejsca czci, a nie wydalona z pracy. Pracodawca w żadnym wypadku nie powinien się do tego mieszać. Ewentualnie po wyroku skazującym mógłby ją zwolnić tłumacząc, że nie chce mieć w swoich szeregach przestępcy. Ale to już zupełnie inna historia.

  3. Papież kiedy umarł miał 85 lat – 8 5=13 Godzina śmierci: 21:37 – 2 1 3 7=13 Data śmierci: 02.04.2005 – 0 2 0 4 2 0 0 5=13 Postrzelony 13 Maja 9301 dni pontyfikatu – 9 3 0 1=13 Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI – 13 liter czy to zbieg okoliczności ? prześlij to dalej niech inni myślą… Sorry, ale musi się spełnić. … Pomysł sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie… Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje. Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie odliczanie: 10… 09… 08… 07… 06… 05… 04… 03… 02… 01… *Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy Jeśli tego nie zrobisz stanie się przeciwność Twojego życzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.