Niemiecki producent obuwia i odzieży sportowej ma przechlapane. Na Facebooku (i nie tylko) trwa wielki bojkot produktów Adidasa. O co chodzi? Już wyjaśniamy.

Adidas wypowiedział wojnę polskim grafficiarzom, którzy od lat zdobią swoimi pracami mur okalający warszawski tor wyścigów konnych na Służewcu. Sportowa firma zamaluje zarezerwowany dla grafficiarzy mur własną reklamą. W środowisku hiphopowym wrze.

“Mur wyścigów konnych to mekka graffiti warszawskiej sceny. Prawie 1,5 km żywego płótna pokrytego różnokolorowym graffiti. To bardzo ważne miejsce dla polskiej sceny hip-hop. To tam kręcono teledyski, to tam powstawały niezapomniane prace malarzy graffiti z całego świata” – czytamy na stronie facebookowej akcji adisucks http://www.facebook.com/pages/a… .

“Ostatnio doszło do rzeczy jakże nas gorszącej, jedna z firm mówiąca o tym, że jest marką wpierającą kulturę hip-hop, wykorzystującą graffiti w swoich nadrukach na produktach, identyfikująca się z tą kulturą, dzisiaj niszczy coś, co jest żywą historią i dorobkiem wielu pokoleń artystów graffiti” – piszą hiphopowcy.

I dodają: “Firma Adidas postanowiła w miejscu naszej “miejskiej galerii” wykonać na szerokości prawie całego muru swoją reklamę! Tym czynem pokazuje wszystkim, co o nas myśli, że nie obchodzi ją nasza historia, nasze dzieło. Dlatego – ogłaszamy ogólny bojkot produktów z linii Adidas!” – konstatują.

Hasłem przewodnim akcji jest “adisucks”! Produkty niemieckiej firmy bojkotuje już ponad 8 tysięcy użytkowników Facebooka. Na Tablicy strony trwa dyskusja o tym, w jaki sposób pokazać swoją niechęć do Adidasa.

Dołączycie do strajku?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

29 Replies to “Wielki bojkot Adidasa – dołączysz?

  1. ahahahhahahahah bojkot :)) no padne ze smiechu. To moze zrobimy bojkot np przeciw firma budujacym drogi w polsce bo tak papraja robote i narazaja na smiech caly kraj. Polewaja z nas w calym swiecie z tych tepakow co buduia drogi

  2. Ale chyba wina leży po stronie zarządcy terenu, który wydał zgodę na reklamę w tym miejscu i wziął za to kasę, nie uważacie? Owszem, adidas zapewne wyszedł z pomysłem, ale to dopiero połowa…

  3. Nike, Puma, Rbk, Umbro są lepsze niż Adidas, a jak zamalują to nawet na Adidasa nie spojrzę – totalny bojkot.

  4. To dresiarstwo bedzie chodzic w normalnych ubraniach w koncu. I jak bedzie rozroznic kretyna od normalnego. A co jesli zaczna sie uczyc grac na instrumentach zamiast puszczac plyte od tylu?

  5. boże, ludzie bojkotujący Adidasa to gimbusy i ćwierć inteligenty… Wielki Zły Adidas wymyślił że zamaluje i przyjdzie i zniszczy waszą mekkę!!! Co za żenada, zastanówcie sie na czym świat stoi, pomyslcie chwilę.

  6. jak bonie dydy na tym FEJSBOKU sa synowie i curki peta i pojary włacznie z galeriankami jakąś sprytną zaraze na was powinni wymyśleć choć jak ż.dostwo i zaraza tego świata się rozprzestrzeniają

  7. Dzieci. Tu nie chodzi kurdwa o to kto lepszy, tylko o to, że adidas niszczy Polską sztukę, tu piszą widze same bogate szczeniaki i pozerstwo, ssijcie

  8. To wszystko bedzie zajechane srebrami w nie dłużej niż miesiąc i nie bedzie widac nawet najmniejszego loga adidas. ZAKŁAD?!

  9. firma w której logo są 3 paski zachowała się tak jakby w logo miała 3 podpaski ….zresztą i tak zamalują tą reklamę itylko po całej sprawie zostanie śmiegdzący klocek….jestem za legalizacją….

  10. najlepsza jest firma NIKE, i mój mąż i ja i moje dziecko chodzimy tylko w butach Nike bo są najlepszej jakości i buty i ubrania!!!adidas robi same szmaty a nie ubrania , ta firma już dawno się zepsuła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *