20-latek Joshua Simon Ashby trafił na cztery miesiące za kratki. Dlaczego? Opublikował na największym portalu społecznościowym nagie zdjęcia swojej eks partnerki.

Chłopak rozstał się z dziewczyną pięć miesięcy temu. Groził jej śmiercią i wysyłał obraźliwe wiadomości. W końcu włamał się na jej facebookowy profil i wrzucił intymne fotografie. Zdjęcia były dostępne dla wszystkich użytkowników portalu. Furiat zmienił ustawienia prywatności.

Policja skasowała nagie zdjęcia z Facebooka po 12 godzinach. Dlaczego 20-latek zachowywał się tak nieodpowiedzialnie? Adwokat skazanego chłopaka twierdzi, że ten popadł po rozstaniu w depresję i nie mógł pogodzić się z tym, że jego dziewczyna na dobre zakończyła związek.

Joshua Simon Ashby jest pierwszym skazanym za przestępstwa popełnione przy użyciu mediów społecznych – donosi serwis AllFacebook.com. I na pewno nie ostatnim. Kilka miesięcy temu 18-latek z Winnipeg (USA) także opublikował na Facebooku nagie zdjęcia swojej byłej dziewczyny. W tym przypadku jednak został skazany za rozpowszechnianie dziecięcej pornografii – eks partnerka miała zaledwie 16 lat.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Więzienie za wrzucanie nagich zdjęć byłej na Facebooku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *