“Grajcie z nami na Facebooku” zachęca użytkowników największego serwisu społecznościowego na świecie Jurek Owsiak. W zeszłym roku udało się zebrać w ten sposób prawie 50 tysięcy złotych. W tym roku twórcy aplikacji liczą na nowy rekord.

Orkiestrowa aplikacja jest dostępna pod adresem http://apps.facebook.com/wielka… Wpłat można dokonywać za pomocą przelewu internetowego lub karty kredytowej. Każdy darczyńca otrzyma wirtualne serduszko, które zostanie “przyklejone” na jego facebookowy profil. Dodatkowo wpłaty powyżej 100 złotych zostaną oznaczone specjalnym, złotym serduszkiem.

WOŚP idzie z duchem czasu, dlatego bardzo zależało nam na tym, by powstała facebookowa aplikacja, umożliwiająca wspieranie Orkiestry – mówi Karolina Rojek z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Chcemy być dostępni dla wszystkich, którzy w tym roku zechcą zbierać pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi, a Internet jest do tego doskonałym narzędziem. Dlatego też raz jeszcze dziękujemy firmom: Filemon&Baucis, MITU i WebAngel, a Was zapraszamy do profilu i aplikacji WOŚP na Facebooku – dodaje.

W zeszłym roku, gdy przygotowywano aplikację dla WOŚP, z Facebooka korzystały 2 miliony Polaków. Dziś jest ich ponad dwa razy więcej, dlatego organizatorzy liczą na rekordową liczbę wpłat.

Mamy też nadzieję, że wirusowy charakter kampanii i możliwość zapraszania znajomych do udziału w akcji spowodują, że 9 stycznia serduszka na facebookowych profilach będą tak samo popularne jak czerwone naklejki na kurtkach – mówi Michał Juda z agencji Filemon&Baucis, jeden z autorów aplikacji.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Wkurzają cię wolontariusze? Wesprzyj Orkiestrę na Facebooku!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *