Mieszkańcy Wrocławia są wściekli na prezentera „Faktów” TVN Kamila Durczoka. Powód? Tuż po ogłoszeniu zwycięstwa Wrocławia w konkursie na Europejską Stolicę Kultury w 2016 roku dziennikarz napisał w katowickiej „Gazecie Wyborczej” http://katowice.gazeta.pl/katow… , że miasto wygrało dzięki politycznym decyzjom.

Urażeni wrocławianie skrzyknęli się na Facebooku i na stronie eventu Nie dla obrażania Wrocławia przez Durczoka https://www.facebook.com/event.… dają wyraz swojemu niezadowoleniu.

„Kamil Durczok nie szczędzi słów na temat wybrania Wrocławia Europejską Stolicą Kultury – a Wrocław całkowicie na nią zasłużył. Takie zachowanie dziennikarza który powinien być obiektywny jest przynajmniej niestosowne” – piszą na stronie wydarzenia jego inicjatorzy.

Użytkownicy Facebooka nie szczędzą Durczokowi „komplementów”. „Może miał znów upie*dolony stół i był zły, musiał wyładować na czymś emocje” – komentuje Janek, „Słoma z butów, czy raczej kostium złego chłopca? Jedno czy drugie, niech go uwiera” – pisze Adam, „Tak się zastanawiam, czy wy ludzie naprawdę nie macie się czym przejmować tylko jakimś prostaczyną z TVN-u? Odpuśćcie, niech sobie facet mówi co chce, w końcu sam prezentuje kulturę na „najwyższym” poziomie. Nie ma się co od razu obrażać” – konstatuje Magda.

Czy Wrocław powinien obrazić się na Kamila Durczoka? A może należałoby zignorować jego jestestwo i w ogóle nie komentować durczokowego tekstu z „Wyborczej”?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

13 Replies to “Wrocławianie gromią Durczoka na Facebooku!

 1. K.Durczok lubi poniżać ludzi szczególnie z PIS .Jest w jego postępowaniu coś co pozwala mu bronić swojej pozycji materialnej , którą ma dzięki PO. Nie jest to dziennikarz bezstronny , ale ukierunkowany na obronę jednej opcji dzięki której żyje w dobrobycie .

 2. to i powiem coś o panu Durczoku. Pan Durczok jest znaną parówką pewnego pana preesa i ma ksywkę KaMiś. Od lat się spotykają. Dlatego KaMiś chodzi jak kowboj

 3. nie wiem czemu sie burzą jak człowiek prawde powiedział, ile razy o coś podobnego staral sie wrocław 2 , 3 i zawsze konczylo sie na porażce teraz ,gdy ministrem kultury jest były prezydent Wrocławia nagle sie udało jeżeli ktoś uważa że to zbieg okoliczności to jest naiwny, nie mówie że wybór jest zły może to będzie dla mnie bardziej kulturalny rosk we wrocławiu ale nie sadze , a ktoś sugerujący ze Durczok jest partyjny …. pracuje w prywatnej telewizji wiec troche jest teraz sterowany a gdy sie przebijal robil najwieksza kariere(pial sie w góre a potem zrobił transfer) to chyba sld rządzilo , a PO rządzi poczesci we wrocławiu stad wiekszosc poslów est z tej partii a minister kultury jest tez z tego klubu wiec nie wiem skąd postulat o bronieniu przedstawicieli tej partii , a że sie obrażają na niego powiedziec komuś niewygodną prawde prosto w ocyz i tez jest w stanie sie obrazic

 4. nie widzę nic niestosownego w mówieniu prawdy. Jeżeli za to Durczok jest ganiony to potwierdzają się jego słowa. Ma to także dobrą stronę- przestanie się lansować jedną grupę z państwowej kasy/mam nadzieję!/kosztem innych i jeżeli pan Zdrojewski chce udowodnić swoją bezstronność, niech wystartuje w wyborach z lubelskiej listy PO.

 5. No właśnie, prawda jest prawdą. Wrocław nie miał najmniejszych szans na wygraną. Faworytami był Lublin i Katowice. A fakt, że pan Zdrojewski (minister kultury) był prezydentem Wrocławia też daje dużo do myślenia. Wrocław wygrał tylko dzięki poparciu ministra i rynkowi, a o to w konkursie chyba nie chodziło.

 6. Katowice stolicą kultury? Bo mają spodek i koncerty w nim organizują? Czy są tam jakieś inne atrakcje? Lublin? Że tak zacytuję kabareciarza „Gdzie to .urwa leży….” Drodzy Państwo, Wrocław był faworytem tej akcji. Mnogość akcji nacelowanych na działania kulturowe, jak również setki koncertów, występów, atrakcji, to właśnie dlatego Wrocław wygrał.

 7. Kochani, trzymajcie jakiś poziom! Czy to miejsce ma byc drugim pudlem, czy czymś podobnym? Ka-miś, chory, czy tylko udający chorobę? Przecież biorąc pod uwagę układy polityczne, otwarte angażowanie się ministra kultury, Zdrojewskiego, którego związki z Wrocławiem sa bardzo silne, trudno sie oprzeć wrażeniu, że Wrocław musiał w tej konkurencji wygrać. Oferta Wrocławia mnie nie przekonała. Najbardziej podobały mi się propozycje Lublina. Jego wygrana byłaby szansa dla miasta. Szansa dla nas na poznanie regionu pozostającego wciaz niezasłużenie na uboczu i pokazanie czegoś innego, czego jeszcze nie znamy. I wcale nie jestem z Lublina a z Gdańska. W końcu chodzi o kilturę, więc może byśmy wyzwolili się z kibolowskich lokalnych nacjonalizmów.

 8. Lublin miał największe szanse! Ludzie z Lublina się starali, a wrocławiacy nawet nie wiedzieli o co kaman z ESK

 9. Wrocław wygrał w dużej mierze dzięki 100 mln zł od Zdrojewskiego i w tej kwestii Durczok ma rację, szkoda Katowic i Lublina.

 10. Wrocław większość spraw ma załatwianych po znajomościach (przede wszystkim politycznych). Ludzie którzy tam mieszkają to zapatrzone w siebie buce, którzy myslą że zjedli wszystkie rozumy, Niech się zrzygają tym wszystkim

 11. wrocławianie zostawcie tą TVN-owską usłużną ogólnopolską ŚWINIĘ ten pęcherz miesza również w Gdańsku medialna męda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.