Na FB pojawiła się kolejna, złośliwa aplikacja, która na portalu zgromadziła już 600 TYSIĘCY fanów. Wabikiem jest film, którego rzekomo nie da się oglądać dłużej niż 25 sekund. O sprawie pisze na swoim blogu http://thompson.blog.avg.com/20… Roger Thompson, Chief Technology Officer w AVG Technologies.

Skuszeni wyzwaniem aplikacji użytkownicy najczęściej w nią klikają. Jednak żeby obejrzeć rzeczony film muszą najpierw skopiować ze strony i wkleić w pasku adresowym przeglądarki specjalny kod. I to jest haczyk bo kod jest złośliwym skryptem Java.

Ci, którzy dali się nabrać sprytnej fejsbukowej aplikacji stracili na moment kontrolę nad swoimi profilami. Teleportowani byli na stronę, która z automatu spamuje fejsbukową ścianę linkiem do złośliwej aplikacji i informuje, że użytkownik wirusa LUBI.

Najgorsze jest jednak to, że do końca nie wiadomo, jakie szkody czyni fejsbukowy złośnik. – W tym momencie nie jest dla nas do końca jasne, jakie zagrożenie niesie ze sobą ta złośliwa aplikacja, ale zapewniamy, że pracujemy nad rozwiązaniem tej zagadki – mówi Roger Thomson, Chief Technology Officer w AVG Technologies, donosi GAZETA. – Przypuszczamy, że jest to jedna z tych stron, które automatycznie pobierają miesięczną opłatę bezpośrednio z kont telefonów komórkowych użytkowników – dodaje. Nie dajcie się zwieść.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Wytrzymasz dłużej niż 25 sekund?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *