Mark Zuckerberg ma jaja i nie pozostaje głuchy na pogróżki. W odpowiedzi na pozew Yahoo! społecznościowy gigant… pozwał krewkiego rywala. O co? O patenty!

Przypomnijmy: Pod koniec lutego br. Yahoo! przypomniało sobie o swoich patentach rzekomo zaanektowanych przez Facebooka. W sumie portal Zuckerberga miał ukraść rozwiązania dotyczące kilku drobnych funkcji społecznościowych oraz patenty związane z marketingiem.

Teraz jednak okazuje się, że to Yahoo! oszukało Facebooka. Taka jest wersja imperium z Menlo Park. Zuck i s-ka pozwali kapryśnego staruszka o naruszenia praktycznie tych samych patentów, które według Yahoo! miał naruszyć popularny Fejs. Głupota? Raczej kabaret. Za dolary.

Obie firmy zgodnie oświadczają, że nie mają zamiaru wycofać się ze swoich pozwów – donosi Mashable – i będą walczyć o swoje prawa dopóki rywal się nie podda. I nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie zwaśnione strony miały się dogadać.

“Forbes” informował, że roszczenia Yahoo! mogą być warte nawet 3 mld dolarów. Ile są warte roszczenia Facebooka? Czekamy na szacunki ekspertów.

Wojenka toczy się tuż przed debiutem giełdowym społecznościowego giganta.

A może ten cały patentowy spektakl jest wyreżyserowany? Może Facebook zapłacił Yahoo! za robienie medialnego szumu? Wszak nieważne, co o tobie mówią. Ważne, że w ogóle mówią.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

11 Replies to “Yahoo! czy Facebook? Kto rżnie głupa?

  1. A kto był pierwszy na rynku z daną usługą? No to temat rozstrzygnięty! Prawo patentu jeśli ma być na oprogramowanie, to może wprowadzić patenty na wzory matematyczne? Wtedy każda firma komputerowa chcąca zarabiać na algorytmie zamieniającym wzór matematyczny na język zrozumiały dla komputera, będzie płacić ministerstwu nauki lub jego odpowiednikowi! No chyba, że oprogramowanie będzie dostępne darmowo, to wtedy opłat za wzory też nie będzie się pobierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.