Statystyczny użytkownik Facebooka ma na portalu 229 znajomych. To za dużo, za mało, a może w sam raz? Na to pytanie odpowiada telefoniczny sondaż przeprowadzony przez serwis PollPosition.

Z badania wynika, że zdecydowana większość użytkowników portalu Marka Zuckerberga – 77 proc. – uznaje, że liczba ich znajomych na Facebooku jest w sam raz, 14 proc. – że jest za dużo a 9 proc. pragnie mieć ich jeszcze więcej.

Co istotne najbardziej spragnieni nowych kontaktów są użytkownicy w wieku od 18 do 29 lat – 27 proc. W przypadku facebookowiczów w wieku od 30 do 44 lat ten odsetek wynosi 2 proc., od 45 do 64 lat – 6 proc., zaś wśród najstarszych – 4 proc.

Badanie przeprowadzono na 354 amerykańskich użytkownikach portalu Marka Zuckerberga. Margines błędu wynosi 5 proc.

Szkoda, że analitycy PollPosition nie zapytali ankietowanych o to, ilu spośród swoich znajomych na Facebooku znają osobiście.

Można domniemywać, że skoro średnia wynosi 229 wirtualnych przyjaciół, to wszyscy znajomi powyżej tej liczby są osobami, których wcale nie znamy lub widzieliśmy w realu tylko jeden raz. Nie warto dzielić się swoją prywatnością z przypadkowymi osobami. Jeśli już decydujemy się na zaproszenie świeżego znajomego do grona kontaktów, ograniczajmy dostęp do naszego profilu.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *