Strzeżcie swoje babcie przed społecznościowymi oszustami! Na Facebooku aż roi się od niepoprawnych romantyków, którzy wyłudzają od staruszek pieniądze.

74-letnia mieszkanka Forest Grove (USA) jest jedną z ofiar naciągacza o pseudonimie artystycznym “Wayne Pitts”. Mężczyzna wyciągnął od naiwnej Amerykanki 30 tysięcy dolarów. Jak? Mechanizm był prosty – najpierw zaprzyjaźnił się z 74-latką na Facebooku, rozkochał ja w sobie, a później zaczął prosić o pieniądze.

Mężczyzna podawał się za owdowiałego architekta z Tajlandii. Staruszka była święcie przekonana, że to prawdziwa miłość, więc przelewała oszustowi pieniądze. Zaczęło się od 12 tysięcy dolarów na rzekomy pobyt w Londynie. Od tej pory społecznościowy wdowiec regularnie prosił o pieniądze.

W końcu staruszka powiadomiła o swoim romansie syna, który od razu zorientował się, że wirtualny ukochany to złodziej. Sprawą oszusta zajęła się już policja. Funkcjonariusze z Forest Grove twierdzą, że mężczyzna pochodzi z Europy.

Przy okazji śledczy gorąco apelują o rozsądek użytkowników Facebooka. Warto mieć się na baczności tym bardziej, że “Wayne Pitts” jest mieszkańcem Starego Kontynentu.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Zakochana staruszka okradziona na Facebooku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *