Na 5 listopada zaplanowano zniszczenie Facebooka. Koniec społecznościowego giganta zapowiedzieli hakerzy zrzeszeni w grupie Anonymous. Czy w najbliższą sobotę spełnią swoje pogróżki? A może cyberprzestępcom chodziło tylko o zwrócenie uwagi na fatalną politykę prywatności na Facebooku?

Od sierpnia, kiedy to Anonymous umieścili w internecie nagranie z zapowiedzią ataku, wiele się na Facebooku zmieniło. Portal poprawił m.in. ustawienia prywatności – są one bardziej czytelne, dziś każdą treść można kierować do określonego kręgu odbiorców, pojawiły się listy znajomych, Timeline zrewolucjonizował portal Marka Zuckerberga. Można zatem przypuszczać, że hakerzy chcieli wymusić na Facebooku niektóre zmiany. Udało się.

Przypomnijmy fragmenty pogróżek Anonymous:

“Facebook sprzedaje informacje agencjom rządowym i udziela dostępu do zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata”.

“Wszystko, co robisz na Facebooku, na zawsze pozostanie na Facebooku, niezależnie od twoich ustawień prywatności, a skasowanie konta jest niemożliwe. Nawet jeśli usuniesz konto, wszystkie informacje o tobie mogą zostać odzyskane w dowolnym czasie”.

“Jesteśmy Anonymous. Jesteśmy legionem. Nie wybaczamy. Nie zapominamy. Oczekujcie nas”.

Co istotne większość hakerów z grupy Anonymous odcięła się od upublicznionych pogróżek. Przedstawiciele organizacji oświadczyli na Twitterze, że akcja o kryptonimie “Operation Facebook” to pomysł zaledwie kilku osób http://www.fejsik.pl/Hakerzy-je… .

Poczekajmy do soboty.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

27 Replies to “Zbliża się koniec Facebooka?

  1. kurde.. a już myślałem że ktoś się weźmie wkońcu za to gówno.. zobaczymy 5-tego.. 🙂 Oby chłopacy dali z siebie wszystko ;]

  2. Jeśli to prawda, co mówią hakerzy, to trzeba zniszczyć. Na facebooka narzekacie, a Tuska nikt nie widzi. Przecież on i Komorowski to mordercy i zrajcy. Może im moglibyście dołożyć.

  3. życzę powodzenia w zniszczeniu tego fejsbukowego chłamu ,ludzie otrząśnijcie się ,co to ma być ? pudelki na wystawie ? na chuj wam te portale społecznościowe “ODEJDŹCIE OD TEJ INWIGILACYJNEJ PAPKI !!! ” pozdry 🙂

  4. ale rozwiązanie jest bardzo proste….. ci co uważają że Facebook jest do bani to niech z niego nie korzystają ale jak zwykle maja najwięcej do powiedzenia nie ci co powinni

  5. niech zniszczą trzymam z nich kciuki !! Anonymus uda sie wam zrobcie to !! Zlikwidowac raz na zawsze i koniec z FB !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.