Użytkownicy Facebooka są niezadowoleni ze zmian, jakie zafundował im portal Marka Zuckerberga. Z badań przeprowadzonych przez Instytut Gallupa i dziennik “USA Today” wynika, że 56 proc. użytkowników popularnego Fejsa, którzy byli świadomi zmian na portalu, sceptycznie podchodzi do społecznościowych rewolucji.

26 proc. użytkowników, którzy codziennie korzystają z Facebooka, jest “bardzo zaniepokojonych” prywatnością na portalu Marka Zuckerberga. Ci, którzy logują się w serwisie raz w tygodniu, stresują się jeszcze bardziej – w tej grupie odsetek “bardzo zaniepokojonych” wynosi 35 proc.

Wszystko wskazuje na to, że facebookowiczom najbardziej nie podoba się Wehikuł czasu (Timeline) – odmieniony profil, który pozwala szybko i sprawnie wykopać wszelkie informacje o użytkownikach. Nie da się ukryć, że na wprowadzeniu Wehikułu czasu najbardziej skorzystają reklamodawcy. Nie wiadomo, kiedy Timeline będzie ogólnodostępny.

Tylko 36 proc. użytkowników świadomych zmian cieszy się z rewolucji na portalu Marka Zuckerberga.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie na grupie 2 tysięcy osób. 34 proc. ankietowanych nie miało bladego pojęcia o zmianach na Facebooku.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *