Społecznościowa bezmyślność do kwadratu. Pewna młoda dama z miejscowości Haren w Holandii zorganizowała imprezę urodzinową na Facebooku. Nastolatka zignorowała jednak portalowe ustawienia prywatności. Jej zaproszenie trafiło do 30 tysięcy osób.

Z pozoru niewinny błąd sprawił, że na 16. urodziny roztrzepanej użytkowniczki przyszło ok. 3 tysięcy gości.

W trakcie “imprezy” dobra atmosfera wymknęła się spod kontroli. Urodzinowi goście kompletnie oszaleli. Do tego stopnia, że ostatecznie interweniowała policja. 600 funkcjonariuszy miało pełne ręce roboty – młodzi ludzie plądrowali sklepy, niszczyli latarnie i znaki drogowe. Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali co najmniej 20 krewkich imprezowiczów – donosi “Gazeta”.

Rozsyłając zaproszenia jubilatka zapomniała zaznaczyć, że te skierowane są tylko do najbliższych znajomych. Padła ofiarą własnej bezmyślności – znajomi przesyłali informację o imprezie kolejnym znajomym, itd.

Media informują, że część urodzinowych gości miała na sobie koszulki z napisem “Project X Haren”, zapewne w nawiązaniu do filmu “Projekt X”.

Co warte podkreślenia młodzi Holendrzy czują się odpowiedzialni za bałagan, który zostawili w Haren. Na specjalnym fan page’u nawołują do wielkich porządków http://www.facebook.com/Project… .

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *