Denise Helms opublikowała na Facebooku post nakłaniający do pozbawienia życia prezydenta Stanów Zjednoczonych. Sprawą zajęły się amerykańskie służby specjalne.

Krótko po tym jak Barack Obama ponownie został wybrany na prezydenta USA, 22-letnia kobieta, opublikowała potępiający wygraną Obamy, post na swoim facebookowym koncie.

Za feralny status Helms została zwolniona z pracy, a sprawą zajęły się amerykańskie Secret Service. W ostatnim wywiadzie, udzielonym telewizji FOX, Denise Helms całkowicie wycofała się z treści opublikowanych na wallu. Do pracy jednak nie wróciła. Obecnie jest bezrobotna, a w związku z niebezpiecznymi treściami zamieszczonymi w Internecie prowadzone jest śledztwo przeciwko jej osobie.

Secret Service poinformowało, że sprawdzają wszystkie niebezpieczne treści dotyczące prezydenta publikowane w Internecie. Publiczne groźby pod adresem głowy państwa są przestępstwem w Stanach Zjednoczonych. Grozi za to mandat, a nawet pozbawienie wolności.

Podobną sytuację mieliśmy ze słynną stroną Antykomor.pl. Jednak tam autor nie groził śmiercią naszemu prezydentowi.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

28 Replies to “Zwolniona z pracy za obrazę Obamy na Facebooku

 1. tak się rodzi komunizm w kapitaliźmie. Wolność słowa? jaka ku…wa wolność słowa? władza absolutna zarówno w stanach europie na ruskich nie kończąc dalej nastawiajmy dupy do rżn…cia!

 2. hańba- zwolnili ją bo jest biała i krytykuje “opalonego”.. a o tych 4 czarnuchach którzy zabili Polaka z marines za to że miał czarną żonę( ją też) to się nie mówi…z ameryki robią murzynowo..pomyśleć że 50 lat temu władze usa płacić chciały czarnym żeby wrócili do afryki a żaden z “gnębionych”nie chciał!

 3. i bardzo dobrze ze tak sie stalo – trzeba myslec 2 razy zanim sie zrobi cos tak glupiego, jak grozenie smiercia w miejscu publicznym. Prezydentowi na dodatek….

 4. wam się ludzie w dupach przewraca, wolność słowa nie może wchodzić, nie ma prawa, w inne wolności – a przede wszystkim w nadrzędną godność człowieka. To tak jakby mówić “zabiłem bo gościu stanął tam gdzie ja chciałem stanąć i naruszył tym moją wolność”.

 5. Dzis wszystko jest traktowane na powaznie i nie mozna juz zazartowac czy ponasmiewac sie z czegos na internecie, no chyba, ze anonimowo. Glupi obrazek, ktory mial byc zapewne ujsciem negatywnych emocji (a nie terrorystycznym zamiarem) i taka reakcja. Co tak kazdego wyrzuca sie z pracy za to co robi w czasie wolnym? Przeciez jezeli ktos pracuje dobrze i nienangannie to nie powinien byc zwolniony. Jedyne uzasadnienie zwolninenia to wtedy kiedy dana osoba pracuje w PR, jako reprezentant firmy itp. Jak mozna zwalniac na podstawie tego co ktos robi po pracy? Moze za chwile zaczna zwalniac bo im sie nie podoba jak jemy czy, ze zakladamy dres po pracy. Nie ma juz prywatnosci i nic nie mozna powiedziec. To tak jakby sie bylo caly czas aresztowanym “Wszystko co powiesz moze zostac wykorzystane przeciw tobie”…

 6. @up; tylko jak myślące prostą dychotomią czarne/białe służby porządkowe jakiegokolwiek kraju mają wiedzieć co jest prawdą, a co podpuchą?

 7. Zastanówcie sie redaktorzy co pleciecie. Piszecie, że u nas była podobna sprawatylko, że nikt nie groził śmiercią Prezydentowi. To gdzie tu podobieństwo ignoranci? Jak możne porównywać wyśmiewanie i obrażanie kogoś z groźbą śmierci. Chyba coś wąchaliście.

 8. A kimże on jest, że się tak obraził. Szkoda, powinien wszystkich pozabijać, wszystkich na świecie – nie tylko zamykać. To psychiczne.

 9. dlaczego nie piszą czy była “białą kobietą” czy nie. Czyzby zaczęli prześladować i dyskryminować białasów???

 10. dla tego jesteśmy tu za wolność 🙂 80 – 85 % podatków można uznać ze tak tu mamy wolność , a zęby rybie złowić to musimy mieć pozwolenie 🙂 🙂 🙂

 11. Słuchajcie cenzura cenzurą, ale trzeba wiedzieć gdzie jest granica której nie wolno przekraczać.Żeby było wiadomo gdzie zaczyna się chamówa a kończą się jaja.

 12. To nie ma nic wspólnego z wolnością słowa ani tym, czy ktoś jest biały czy czarny. Niektórym osobom tutaj mylą się pojęcia. Jeśli faktycznie jej post namawiał do pozbawienia życia prezydenta, złamała prawo, tak samo gdyby namawiała do zabicia zwykłego obywatela. Naturalnie, groźby skierowane wobec głowy państwa są traktowane ostrzej, ale grozić nie wolno nikomu i myślę, że wszędzie w cywilizowanym świecie jest to karalne.

 13. Nie ma sie co dziwic, skoro Secret Service i CIA tworzone były po wojnie przez przechwyconych agentów nazistowskich.

 14. “Nie ma sie co dziwic, skoro Secret Service i CIA tworzone były po wojnie przez przechwyconych agentów nazistowskich.” Nie były tworzone po wojnie przez nazistów, tylko w czasie wojny (OSS) przez antykomunistów. Proponowałbym raczej skierować swój gniew przeciwko brytyjczykom. Oni mieli z nazistami o wiele więcej wspólnego od amerykanów.

 15. “Maybe he will get assassinated this term. Trudno to uznać za grożenie śmiercią, myślę, że bardziej poszlo o to, że ta pani użyła słowa “czarnuch”…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.