Bezpieczeństwo ponad wszystko. Aż 61 proc. amerykańskich rodziców loguje się na facebookowe konta swoich dzieci. Co warte podkreślenia rodzicie robią to bez zgody i wiedzy swoich pociech – donosi AllFacebook.

Dlaczego rodzice kumplują się z dziećmi na Facebooku? 72 proc. robi to tylko po to, by monitorować społecznościową aktywność młodych internautów. 20 proc. jest święcie przekonana, że ich dzieci korzystają z serwisów pornograficznych i nielegalnie ściągają muzykę. Tyle samo podejrzewa swoich podopiecznych o wysyłanie nagich zdjęć.

Co budujące aż 80 proc. amerykańskich rodziców wierzy, że na portalach społecznościowych młodzi ludzie są dla siebie o wiele bardziej życzliwi, niż w życiu realnym.

Czy warto monitorować społecznościową aktywność najmłodszych? Zdecydowanie tak. Należy jednak robić to w delikatny sposób. Dzieci powinny być świadome zagrożeń, jakie mogą czyhać online. Tym bardziej, że w domu da się malucha szpiegować, lecz kiedy maluch loguje się na Facebooku za pośrednictwem smartfona, inwigilacja staje się utrudniona lub całkowicie niemożliwa.

Dowiedz się więcej o zwijanym smartfonie jak bransoletka.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

3 Replies to “61 proc. rodziców szpieguje dzieci na Facebooku

  1. 61%, 71%, 200% a może tylko 99%. Skąd te dane? Są trzy rodzaje kłamstwa: małe kłamstwo, duże kłamstwo i STATYSTYKA

  2. No przecież opieka i pełen kontakt Rodzica z Dzieckiem, to jest najbardziej Naturalne zachowanie na Świecie.. Popatrzcie na inne ssaki.. Problemem jest tylko i wyłącznie robienie tego za plecami, i ukrywanie jakichkolwiek intencji przed Dziećmi.. Ich sie nie da oszukać. Można Im “tylko” zniszczyć psychikę. Można, i Trzeba Ją budować na podstawie Miłości i zaufania. Facebook, Internet, to sa TYLKO narzędzia. Narzędzia są neutralne. Człowiek rozumny używa narzędzi. To kwestia intencji, z jaka się ich używa..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *