Fani polskich stron na Facebooku najbardziej lubią posty o godzinie 10 rano. Najczęściej komentują jednak dopiero 10 godzin później. Co na to moderatorzy?

System Napoleon (www.catnapoleon.com) przeanalizował 800 największych polskich stron w serwisie Facebook. Po przeliczeniu około 500 tysięcy postów, 2,5 mln komentarzy i 7,5 mln like’ów okazało się, że najczęściej klikamy w łapkę z kciukiem w górę o godzinie 10. Być może dlatego, że jest to pora, gdy po przyjściu do pracy uporaliśmy się z podstawowymi obowiązkami i mamy chwilkę oddechu. Na tyle krótką, że pozostaje nam czas jedynie na rzut oka na wpis i błyskawiczną ocenę, czy go lubimy.

Więcej czasu mamy dopiero wieczorem. O godz. 20 pojawia się więc na facebookowych stronach najwięcej komentarzy. Gdy popatrzymy na te same dane zilustrowane wykresem liniowym (poniżej) widać, jaki wpływ na naszą aktywność mają godziny pracy.

Aktywność maleje, gdy wracamy do domu z pracy, szkoły i idziemy spać. Co na to moderatorzy? Jak widać największe zaangażowanie fanów w rozmowę na temat produktu czy usługi można uzyskać wieczorem. Wówczas jednak większość administratorów stron jest już po pracy…

Powyższe badania przeprowadzono na danych z 800 największych polskich fan page’y w okresie 1.01-31.06 2011 r. System Napoleon codziennie monitoruje ponad 13 tysięcy stron na Facebooku.

Warto je też zestawić z wcześniejszymi badaniami dotyczącymi aktywności weekendowej. Wynika z nich, że fani mają ochotę na rozmowy także w weekendy. Ich aktywność systematycznie rośnie. Maleje jednak aktywność moderatorów.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Aktywność godzinowa na Facebooku (RAPORT)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *