Coworking jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną, co sprawia, że w polskich miastach można teraz znaleźć nowoczesną i bogato wyposażoną przestrzeń do pracy z dostępem do sieci. To wygodny sposób na to, by móc swobodnie pracować z dowolnego miejsca, zamieniając domową przestrzeń na profesjonalne biuro z pełnym wyposażeniem. W tym tekście przyjrzymy się biurom coworkingowym w Katowicach oraz warunkom, jakie oferują.

Biuro coworkingowe Katowice, czyli dlaczego warto wynająć biuro coworkingowe do pracy w tym mieście?

Obecnie praca w tzw. “wolnych zawodach” staje się coraz bardziej popularna. Wiele osób, które pracują przed komputerem ceni sobie jednak możliwość wynajęcia biura poza domem, by w znaczniej bardziej spokojnej atmosferze prowadzić własne interesy i pracować nad projektami zawodowymi. W praktyce wiąże się to jednak ze znacznymi kosztami w sytuacji, kiedy chcemy wynająć samodzielny lokal. Alternatywą jest biuro coworkingowe, które pozwala ograniczyć wydatki na wynajem, a jednocześnie stanowi nowoczesną i komfortową przestrzeń do pracy.

W Katowicach dostępnych jest kilka biur coworkingowych, które dają możliwość efektywnej pracy zdalnej. Sam wynajem biura może zostać wzbogacony o dodatkowe opcje, takie jak np. rejestracja firmy pod danym adresem, dostęp do sali konferencyjnych i szkoleniowych, czy nowocześnie wyposażone biuro z aneksem kuchennym. Dzięki temu wynajem biura w obecnych czasach w takich miastach jak Katowice stanowi z całą pewnością coś znacznie więcej niż tylko możliwość pracy i prowadzenia działalności gospodarczej czy wykonywania projektów.

W dobrym biurze można poczuć się jak w komfortowej i nowoczesnej przestrzeni korporacyjnej, jednocześnie mając na co dzień kontakt z innymi osobami, tworzącymi ciekawą społeczność. To możliwość poznania ciekawych osób, rozwijania pasji i nawiązywania nowych, atrakcyjnych znajomości i relacji biznesowych. Dlatego wiele osób decyduje się zamienić domową przestrzeń na prace w biurze coworkingowym, co jest i komfortowe i motywujące, jeśli chodzi o pracę i rozwój zawodowy. Komfort na pewno wynika też z faktu, że sprzątanie biur leży po stronie administratora budynku i jest standardem przy wynajmie powierzchni komercyjnej na terenie Katowic.

Biura coworkingowe w Katowicach – znajdź idealne miejsce do pracy!

Chcąc wynająć dobre biuro coworkingowe w Katowicach, warto znać lokalizacje i adresy tego typu miejsc. To istotne, ponieważ idealne biuro do sprzątania oraz do wynajęcia nie powinno znajdować się z daleka od własnego mieszkania, a ponadto spełniać określone standardy. Oto adresy tego typu biur na terenie Katowic, wraz ze wskazaniem atutów wynajmu w każdym z nich.

Biuro coworkingowe “City Space” – Piotra Skargi 6, Katowice

To biuro znajdujące się na najwyższym piętrze katowickiego Supersamu. Wyróżnia się nowoczesnym wyposażeniem do pracy i jest polecane osobom, które cenią sobie pracę w komfortowych warunkach. Można tu wynająć wirtualne biuro oraz biurka serwisowane, które są dostępne przez całą dobę. Co więcej, istnieje możliwość zarejestrowania firmy pod adresem City Space.

“Co.Factory” – Porcelanowa 23, Katowice

Biuro znajduje się w budynku powstałym w latach 20. minionego wieku, gdzie kiedyś mieściła się fabryka porcelany. Atutem jest design tego miejsca, które dobrze nadaje się jako przestrzeń do pracy poza domem. W biurze dostępne są ponadto sale konferencyjne i darmowy parking, co ma duże znaczenie w przestrzeni miejskiej.

W biurze coworkingowym na ulicy Porcelanowej 23 można pracować przy własnym biurku lub znaleźć przestrzeń do prowadzenia własnej firmy lub gabinet na wyłączność. W ramach usług biura możliwa jest również obsługa korespondencji firmowej i własny adres do rejestracji firmy, co ma niebagatelne znaczenie, kiedy na adres naszego przedsiębiorstwa doręczane są listy i paczki.

Biuro coworkingowe “Coworking Krzywa 12” – ulica Krzywej 12, Katowice

Biuro na ulicy Krzywej powstało w efekcie pracy startupowców i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych biur coworkingowych w Katowicach. Przede wszystkim posiada unikalny design, nowoczesne wyposażenie i szybki Internet. Zaletą pracy w tym miejscu jest przyjemna atmosfera, a osoby decydujące się na wynajem mogą pracować na miejscu i w ciągu dnia i nocą, ponieważ biuro jest dostępne przez 24 godziny na dobę.

Biuro coworkingowe “Katodesk Cowork” – Św. Jana 11/4, Katowice

Biuro zlokalizowane na ulicy Św. Jana to nowoczesna, designerska przestrzeń do pracy. W tym miejscu można wynająć biurko do pracy w standardowej ofercie lub dedykowane – co stanowi wynajem biurka na wyłączność. W biurze dostępne są również wszystkie, niezbędne do pracy urządzenia biurowe oraz aneks kuchenny, pomieszczenia konferencyjne i sale.

“Cluster Cowork” – Wolnego 4, Katowice

To biuro coworkingowe oferuje możliwość pracy przy własnym biurku w dwóch wersjach: hot desk oraz biurka dedykowane. Na miejscu można korzystać z dostępu do szybkiego Internetu oraz drukarek, skanerów i innych urządzeń biurowych. Istnieje również możliwość zarezerwowania biurek dedykowanych dla większej liczby osób – np. w ramach współpracy w jednym przedsiębiorstwie, co jest ciekawą alternatywą dla wynajmowania przestrzeni biurowej w prywatnej lokalizacji i pozwala znacząco zaoszczędzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *