Konferencja deweloperów F8 już za nami i znamy wszystkie szczegóły jakie zmiany na Facebooku zostały wprowadzone. Mark Zuckerberg nie zawiódł i zapowiadane rewolucje w zamianach na FB rzeczywiście okazały się rewolucjami. Bez wątpienia najbardziej zmienił się profil, ale nie tylko.

Wprowadzone zmiany na Facebooku

Przypomnijmy, że zmiany w facebooku i ich profili przeobrażą się w Timeline. To zapis aktywności użytkownika, głównie w formie graficznej, teoretycznie od momentu jego urodzenia aż do… śmierci – tego przynajmniej życzyłby sobie szef Facebooka. W praktyce „Oś czasu” pozwoli sprawdzić, co publikowaliśmy i z jakich nowych aplikacji korzystaliśmy na Facebooku w przeszłości oraz może kiedyś będzie pokaze, kto skasował Cię. W tym momencie jedynym rozwiązaniem by sprawdzić kto rzeczywiście skasował jest wtyczka Unfiend finder.

Wszystkie archiwalne aktywności wyświetlają się chronologicznie na jednej karcie, którą można wygodnie przewijać. Zniknie tradycyjny wall użytkownika a szpitalną biel zastąpią jeszcze większe zdjęcia w „Osi czasu”. W porównaniu z Timeline walle z innych portali społecznościowych wyglądają archaicznie. A to dopeiro początek wielkiej zmiany na Facebooku, jak i samej aplikacji na telefon.

Zmiany na FB – więcej wszystkiego

Sprawdziły się medialne plotki, że w zmianach na FB  m.in. pojawią się nowe przyciski, które pozwolą użytkownikom „lepiej wyrażać samych siebie”. I tak oprócz polubienia treści będzie można zaznaczyć, że przeczytało się daną książkę, że słuchało się takiej a takiej muzyki, że oglądało się film i jadło steka. Albo schabowego. Na przykład.

Po co to komu? Zmiany w Facebooku służą, aby jeszcze bardziej związać ze sobą użytkowników. Marzeniem Zuckerberga jest bowiem integracja wszystkich internetowych aktywności na Facebooku właśnie.

I konsekwentnie to robi. Nowością jest także TICKER – okienko z informacjami o najświeższych aktywnościach znajomych, które są wyświetlane w czasie rzeczywistym. Ticker jest jak pasek z newsowego kanału telewizyjnego. Dzięki niemu znikną irytujące przypominajki. Przydatna funkcja, szczególnie dla tych, których znajomi mają społecznościowe ADHD.

Co z muzyką? Tak jak zapowiadaliśmy – polscy użytkownicy trochę sobie na grającego Fejsa poczekają zanim zmiany na FB zostaną na stale wprowadzone. Oczywiście, że muzyczny Facebook ruszy, o czym radośnie poinformował Daniel Ek ze Spotify. Ważne! Społecznościowa muza nie będzie, według zapowiedzi, limitowana. To ma być sposób na piratów.

Zobacz także konferencję Apple i najnowszych zmian w produktach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *