Konferencja deweloperów F8 już za nami i znamy wszystkie szczegóły jakie zmiany na Facebooku zostały wprowadzone. Mark Zuckerberg nie zawiódł i zapowiadane rewolucje w zamianach na FB rzeczywiście okazały się rewolucjami. Bez wątpienia najbardziej zmienił się profil, ale nie tylko.

Wprowadzone zmiany na Facebooku

Przypomnijmy, że zmiany w facebooku i ich profili przeobrażą się w Timeline. To zapis aktywności użytkownika, głównie w formie graficznej, teoretycznie od momentu jego urodzenia aż do… śmierci – tego przynajmniej życzyłby sobie szef Facebooka. W praktyce „Oś czasu” pozwoli sprawdzić, co publikowaliśmy i z jakich nowych aplikacji korzystaliśmy na Facebooku w przeszłości oraz może kiedyś będzie pokaze, kto skasował Cię. W tym momencie jedynym rozwiązaniem by sprawdzić kto rzeczywiście skasował jest wtyczka Unfiend finder.

Wszystkie archiwalne aktywności wyświetlają się chronologicznie na jednej karcie, którą można wygodnie przewijać. Zniknie tradycyjny wall użytkownika a szpitalną biel zastąpią jeszcze większe zdjęcia w „Osi czasu”. W porównaniu z Timeline walle z innych portali społecznościowych wyglądają archaicznie. A to dopeiro początek wielkiej zmiany na Facebooku, jak i samej aplikacji na telefon.

Zmiany na FB – więcej wszystkiego

Sprawdziły się medialne plotki, że w zmianach na FB  m.in. pojawią się nowe przyciski, które pozwolą użytkownikom „lepiej wyrażać samych siebie”. I tak oprócz polubienia treści będzie można zaznaczyć, że przeczytało się daną książkę, że słuchało się takiej a takiej muzyki, że oglądało się film i jadło steka. Albo schabowego. Na przykład.

Po co to komu? Zmiany w Facebooku służą, aby jeszcze bardziej związać ze sobą użytkowników. Marzeniem Zuckerberga jest bowiem integracja wszystkich internetowych aktywności na Facebooku właśnie.

I konsekwentnie to robi. Nowością jest także TICKER – okienko z informacjami o najświeższych aktywnościach znajomych, które są wyświetlane w czasie rzeczywistym. Ticker jest jak pasek z newsowego kanału telewizyjnego. Dzięki niemu znikną irytujące przypominajki. Przydatna funkcja, szczególnie dla tych, których znajomi mają społecznościowe ADHD.

Co z muzyką? Tak jak zapowiadaliśmy – polscy użytkownicy trochę sobie na grającego Fejsa poczekają zanim zmiany na FB zostaną na stale wprowadzone. Oczywiście, że muzyczny Facebook ruszy, o czym radośnie poinformował Daniel Ek ze Spotify. Ważne! Społecznościowa muza nie będzie, według zapowiedzi, limitowana. To ma być sposób na piratów.

Czytaj również wpis na temat Totolotka na naszym blogu! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *