Koniec żartów. Każdego dnia największy na świecie serwis społecznościowy wyrzuca ok. 20 tysięcy swoich użytkowników. Konta tracą dzieci poniżej 13. roku życia, które nielegalnie korzystają z Facebooka.

Przypomnijmy: Wg regulaminu portalu użytkownikiem Facebooka może zostać każdy, kto ukończył 13 lat. Wystarczy jednak skłamać przy zakładaniu konta i sprawa załatwiona.

Mozelle Thompson z Facebooka mówi wprost, że z serwisu korzystają młodociani kłamcy. Thompson przyznaje także, że mechanizmy weryfikujące wiek użytkowników serwisu “nie są doskonałe” – donosi dziennik “Daily Telegraph”.

Czy banowanie 20 tys. kont dziennie zaszkodzi Facebookowi? Na pewno nie. W morzu ponad 642 mln aktywnych użytkowników największego serwisu społecznościowego świata 20 tysięcy to liczba niemal niezauważalna.

Spece z Facebooka pracują nad udoskonaleniem systemu weryfikacji prawdomówności użytkowników. Ciekawe, jakie będą wyniki ich prac. Poproszą dzieciaki o legitymacje szkolne? A może to walka z wiatrakami i nie ma sensu?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

22 Replies to “Codziennie 20 tysięcy osób wylatuje z Facebooka!

  1. Kiedyś na NK dziewczynka 12 letnia odzywała się do wszystkich aroganko i nieprzyzwoicie tłumacząc tym że jest metalowcem.

  2. macie problemy z komunikacja werbalną ludzie.Nie na FB tylko w realu sie spotykac!Jak chcecie miec zdrowe relacje z ludzmi i miec prawdziwych przyjaciól jesli zyjecie wirtualnie?Zal mi was! jebac FB!

  3. nie rozumiem po co komuś fb, kto ma czas i chęci na siedzenie i oglądanie tam zdjęć? chyba ci co nie czytają książek i nie uprawiają sportów nie mówiąc o tym ze pewnie mają ubogie życie towarzyskie

  4. Facebook sam w sobie jest w porządku ale to ludzie korzystający z niego sprawiają, że można tylko pokiwac głową albo walić nią o biurko… Posiadanie konta jest jak najbardziej ok ale zbyt często zdarza mi się widzieć ludzi, a raczej debili dosłownie facebookiem żyjących… i najbardziej przykre jest to, że większość z nich to wcale nie dzieci :]

  5. dokładnie, fejsbuk zatraca kontakt z drugim człowiekiem, bliskość człowieka do człowieka zanika, wnet zapomni sie jak się z ludźmi rozmawia w realu, bo pisząc wszystko jest do przyjęcia, żal, że wirtualny świat tak pochlania bardzo dużo ludzi, rano wstają i zanim coś wykonają to najpierw odpalają kompa i tu sie zaczyna ich życie…

  6. A wiecie że Polacy najszybciej czytają regulaminy ?? Od razu po pokazaniu klikają dalej, (aby ukończyć lub przejść do kolejnego etapu rejestracji) 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *