Depilacja laserowa z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Spora część Polek decyduje się na to rozwiązanie w okresie letnim, gdy z chęcią nosimy sukienki czy spódnice. Czasem zabieg jest nawet wskazany- nie tylko jest nieinwazyjny, ale przede wszystkim nie podrażnia skóry , jak to robią tradycyjnie metody depilacji. Jakie wady i zalety ma depilacja laserowa? Czy warto ją wykonać, a jeśli tak – to gdzie? W dzisiejszym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te wszystkie pytania.

Zalety i wady depilacji laserowej

Depilacja laserowa to nieinwazyjny zabieg, który ma wiele zalet, a przy okazji nie jest pozbawiony wad. Dlatego też, aby wiedzieć, czy ta metoda będzie dla nas odpowiednia, warto znać obie strony medalu. Przedstawimi Państwu wady i zalety depilacji laserowej:

Zalety depilacji laserowej:

  • Możliwość trwałego usunięcia owłosienia z poszczególnych miejsc na ciele, między innymi na nogach, twarzy czy barkach.
  • Pozwala wyeliminować problem wrastających włosków.
  • Zabieg jest nie tylko nieinwazyjny, ale też nie jest zbyt bolesny. Wrażliwe osoby mogą skorzystać ze znieczulenia na dany obszar, wykorzystuje się tu różne metody, między innymi żel chłodzący
  • Efekty zabiegu utrzymują się 6-8 tygodni, dzięki czemu możemy zaoszczędzić naprawdę wiele czasu, który nie musimy przeznaczać na tradycyjną formę depilacji.

Wady depilacji laserowej:

  • Koszt jednej sesji może być dla niektórych osób wysoki. Należy również pamiętać o tym, że pełen efekt możemy uzyskać dopiero po wykonaniu całej serii zabiegów.
  • Czas trwania, w niektórych przypadkach to kilka godzin.
  • Nie każda osoba może skorzystać z tej oferty. Panie, które mają problemy skórne lub dużo pieprzyków, muszą zrezygnować z tej metody depilacji.
  • Skuteczność zabiegu uzależniona jest od rodzaju i grubości włosa. W przypadku blond lub rudych włosów efektywność spada.

Czy warto zdecydować się na zabieg?

Zdecydowanie tak! Więcej zalet od wad ma depilacja laserowa pozwala pozbyć się owłosienia na dłuższy okres, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych metod. Dla wielu osób odstraszająca może być cena, lecz gdy podliczymy koszty klasycznych metod depilacji i czas, jaki przeznaczamy na to, wtedy możemy zdać sobie sprawę z tego, że cena jest przybliżona lub nawet równa. Warto tutaj zaznaczyć, że skuteczność zabiegu jest sprawą indywidualną i w dużej mierze zależy nie tylko od rodzaju oraz grubości włosa, ale też płci, obszaru włosa czy nawet koloru włosa.

Depilacja laserowa w Gliwicach

Jesteś z Gliwic lub okolic i zastanawiasz się, gdzie zapisać się na zabieg? Warto wybrać Yasumi – jeden z gabinetów profesjonalnych sieci pielęgnacji twarzy i ciała. Z japoñskiego nazwa sieci oznacza relaks, co doskonale oddaje większość zabiegów znajdujących się w ofercie.

Dlaczego warto zapisać się na depilację laserową w Gliwicach w Yasumi?

  • Pracuje tam profesjonalna kadra.
  • Korzystają z wysokiej jakości sprzętu, który posiada niezbędne certyfikaty medyczne.

Jeśli chcesz się dowiedzieć o zabiegach na cellulit, czy o relaksacyjnych masażach to zapraszamy do kolejnych wpisów, które pomogą Wam w pielęgnacji cery, a także o zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *