Ciekawa inicjatywa zawiązała się na Facebooku. To “Tęczowe Oko Saurona” . W telegraficznym skrócie: “Oko organizuje masowe zgłaszanie homofobicznych materiałów, które łamią regulamin Facebooka” – czytamy w informacjach o stronie. W praktyce to społecznościowa inicjatywa walki z internetową nietolerancją, rasizmem, przejawami ksenofobii.

Co istotne ‘Oko’ nie ogranicza się tylko do walki z nietolerancją na Facebooku, członkowie społeczności biją się także w realu.
Trwa właśnie akcja lokalizowania homofobicznych plakatów porozwieszanych ostatnio w Warszawie. Bojownicy piszą w komentarzach o miejscach i czasie, w którym natknęli się na nienawistne plakaty (sprawdźcie tu: https://www.facebook.com/photo.… ). Okazuje się, że chamskich obrazków jest bardzo dużo. Równocześnie podejmowane są działania prawne – czytamy.

Na Tablicy ‘Oka’ aż huczy od donosów. Pojawiają się tu linki nie tylko do stron fanowskich, lecz także do prywatnych profili.

Na fanpejdżu znajdziecie zakładkę “Pokój trofeów” z linkami do ukatrupionych eventów i stron na FB. Wszystkie łącza już dawno umarły. Administrator powinien umieszczać tu screeny załatwionych. Podawanie nieświeżych linków mija się z celem.

Czy podoba Wam się ta donosicielska inicjatywa? Czy akcja to dobry pomysł na walkę z przejawami homofobii, rasizmu i ksenofobii na Facebooku?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

21 Replies to “Donosicielska akcja na Facebooku

  1. Mam to gdzieś, wszyscy wiedzą, co się stało z tym Okiem Saurona, więc niech on (ono) raczej się strzeże…

  2. Świat się rozwali przez takich idiotów. To nie jest normalne! Za niedługo pedofile, zoofile i inni nekrofile, utworzą taką inicjatywę… Nie chodzi o jakąś homofobię, rasizm itd. ale człowiek rozsądny wie, że niektórych rzeczy nie można akceptować… Pedały zasrane

  3. Poprawię jeszcze powyższą wypowiedź, żeby nie było zaraz, że nie wiem co to zoofilia: Pedofilia, zoofilia i nekrofilia – wykorzystywanie jednej strony (bez jej zgody) przez drugą.

  4. DOSYĆ! Mam dość tego pedalstwa! Z powodu jego agresywności, a to powyżej, to już szczyt – “bojownicy o odbyt”.

  5. Pedały won! Nikt nie może nakazać mi was tolerować! Walcie się w odbyty gdzieś po kątach ale nie obnoście się z tym zboczeniem. Tak tak zboczeniem! Normalni faceci nie walą się w sraki to chyba oczywiste?!

  6. oko saurona nie wszystko widzi 🙂 oko saurona spadnie i sie rozbije ! oko saurona widzi tylko to co chce widziec !

  7. Jesli chodzi np o kolorowych to nie jest tak, ze ich sie nie lubi przez to, ze sa kolorowi bo kogo to obchodzi. Ich sie nie lubi przez to , ze pasozytuja w innych krajach i wprowadzaja swoje obyczaje i reguly od ktyorych uciekali. Sa leniami, klamcami itp. Jak sie zintegruja zze spoleczenstwem, w ktorym zyja to nikt rozsadny zlego slowa na nich nie powie. Najwiecej jednak na temat rasizmu i tolerancji maja ci, ktorzy najdalej na zachodzie to w Swinoujsciu byli :). Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *