O tym narzędziu od lat marzą użytkownicy Facebooka. Mowa o edycji własnych postów. Dziś taka edycja jest niemożliwa, jednak pojawiło się światełko w tunelu. Według dziennika “Los Angeles Times” być może niebawem społecznościowy kolos pozwoli na edycję statusów.

Przypomnijmy: W czerwcu Facebook umożliwił edycję komentarzy. Wystarczy kliknąć ikonkę ołówka i w menu kontekstowym kliknąć “Edytuj”. Tylko tyle i aż tyle. Historia edycji jest dostępna dla każdego użytkownika portalu. Chcąc uniknąć wpadki należy komentarz skasować i napisać od nowa. Dla świętego spokoju https://www.fejsik.pl/Mozesz-edy… .

Vadim Lavrusik, twórca społecznościowej strony dla dziennikarzy http://www.facebook.com/journal… “Journalists on Facebook” przyznał w trakcie rozmowy z pismakami, że “użytkownicy wielokrotnie domagali się możliwości edycji postów”. Powiedział także, iż Facebook zawsze wychodził i będzie wychodził naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.

Nie podał przy tym żadnej konkretnej daty odpalenia nowej funkcji. Co istotne z ust Lavrusika nie padła jednoznaczna deklaracja, że narzędzie zostanie kiedykolwiek udostępnione. Jednak przedstawiciele Facebooka nie wypowiadają się o zmianach, które nigdy nie będą wdrożone na portalu. Można więc przypuszczać, że jeszcze w tym roku będziemy mogli edytować nasze posty.

Prawdopodobnie edycja postów będzie kalką edycji komentarzy. Każdy użytkownik będzie miał dostęp do historii edycji.

Gigantycznym problemem opóźniającym możliwość edytowania postów jest funkcja udostępniania. O ile komentarzy nie da się udostępniać, o tyle w przypadku postów taka opcja jest możliwa.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

9 Replies to “Edycja postów na Facebooku będzie możliwa?

  1. Ja mam możliwość edycji swoich postów już od jakiegoś miesiąca. Tylko po edycji w miejscu, w którym widnieje godzina dodania postu pojawia się napis “Edytowany” i osoba, która w to kliknie widzi historię edycji po kolei jak wyglądał pierwszy post, a jak po kolejnych edycjach. Myślałem, że już wszyscy mają to dostępne 🙂

  2. Nie można się pomylić? Zrujnowałem tym Twój dzień bo źle sobie doczytałem? Zluzuj zakompleksiony dzieciaku…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *