Jeśli któryś z Was, Drodzy panowie, zapomniał o dzisiejszym święcie i zapomniał kupić swojej damie prezent, jest okazja, by to nadrobić. W tym konkursie nagrody są gwarantowane!

Jeśli masz pomysł na niebanalny, wyrafinowany przepis na potrawę z okazji Dnia Kobiet, to podziel się nim na stronie fanowskiej Co dziś na obiad na Facebooku http://www.facebook.com/CoDzisN… .

Każdy uczestnik otrzyma nagrodę gwarantowaną w postaci książeczki kucharskiej autorstwa Pascala Brodnickiego. Autorzy pięciu najciekawszych propozycji otrzymają żaroodporne wazy na zupę z podgrzewaczem. Świetny prezent z okazji Dnia Kobiet!

I jeszcze trochę historii. Międzynarodowy Dzień Kobiet wywodzi się z ruchów robotniczych w Ameryce Południowej i Europie. W Polsce święto to obchodzone było w czasach PRL-u. W zakładach pracy kobiety otrzymywały goździki, rajstopy, mydło lub kawę. Na całym świecie zarówno kobiety i mężczyźni celebrują ten dzień na swój sposób. W Rosji 8 marca to dzień wolny od pracy, w którym kobiety często otrzymują akacje srebrzyste i czekoladę. Akacją srebrzystą obdarowuje się też kobiety we Włoszech. W Rumunii dzień ten traktowany jest podobnie jak Dzień Matki, a dzieci wręczają swoim mamom drobne upominki. W Tunezji natomiast święto obchodzone jest 13 sierpnia.

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej redakcja Fejsika życzy spełnienia marzeń!

Dowiedz się więcej na temat oryginalnego prezentu dla dziecka!

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *