Świat zwariował na punkcie portalu Marka Zuckerberga. Jak wynika z analiz comScore w październiku 2011 roku czas spędzony na FB pochłonął ponad połowę wszystkich internautów (dokładnie 55 proc.). Globalnie portale społecznościowe skradły czas ok. 82 proc. użytkowników internetu. Dane te obazują zwiększanie się uzależnienia od Facebooka czy innego medium społecznościowego.

Czas spędzony na FB – jak to wygląda w praktyce

Co siódmą minutę internauci spędzili na Facebooku. Biorąc pod uwagę aktywność w social mediach społecznościowemu gigantowi użytkownicy internetu poświęcili w październiku aż 75 proc. czasu spędzanego na FB. To robi wrażenie. Dobrym przykładem zaangażowania czasu użytkowników oraz dosłownego jest promowanie wsi na FB. Zaangażowanie ludzi i ich aktywność ukazała, że od jakiegoś czasu nie ma czegoś takiego jak dosłowne granice. Każdy uczestniczył w tym i chciał do tego dorzucić własną cegiełkę.

Na całym świecie aż 82 proc. internautów od 15. roku życia wzwyż jest aktywnych na portalach społecznościowych. To 1,2 mld użytkowników Facebooka. z każdym dniem, miesiącem, rokiem będzie rosła ilość użytkowników. Stąd ciężko facebookowi będzie np. pokazywanie nam w powiadomieniach czy gdzieś indziej, kto nas skasował. Tutaj z pomocom przychodzi wtyczka Unfriend Finder, która ukazuje indywidualnie użytkownikowi, kto osttnio nas skasował.

Najaktywniejsi są userzy w wieku od 15 do 24 lat, którzy w październiku poświęcili społecznościówkom przeciętnie 8 godzin, najszybciej zaś przybywa social media maniaków po 55. roku życia. Oddanie się wirtualnemu światu jest niczym nowym w XXI w., co odzwierciedla czas spędzony na FB. Ilość tego czasu jest zatrważająca.

Rośnie także liczba fanów serwisów mikroblogerskich. Tylko Twitter zgarnął w październiku co dziesiątego internautę – to wzrost o 59 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2010 roku.

A Wy ile czasu spędzacie na Facebooku i czy jesteś niewolnikiem pożeraczy czasu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *