Z roku na rok coraz szerszym strumieniem płyną pieniądze na konta społecznościowego giganta. W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy ub. roku przychód Facebooka wyniósł 1,2 mld dol. W tym roku będzie ponad trzykrotnie wyższy i wyniesie 4 mld dolarów – szacują analitycy z Wedbush Securities.

Tegoroczny zysk Facebooka przed potrąceniem odsetek od kredytów, podatków i amortyzacji osiągnie poziom 2 mld dol. To dwa razy więcej niż zysk za rok 2010.

Warto podkreślić, że wszystko to dane szacunkowe – mimo ponad 677 mln aktywnych użytkowników Facebook ciągle nie jest spółką notowaną na giełdzie i publikuje tylko wybrane dane finansowe – słusznie podkreśla “Rzeczpospolita”. Szczątkowe informacje nie odstraszają jednak reklamodawców, a to wszystko dopiero początek facebookowego skoku na kasę. Facebook ciągle udoskonala zabawki dla marketerów, by ci mogli skuteczniej docierać do odpowiednich klientów.

Lou Kerner z Wedbush Securities wieszczy, że imperium Marka Zuckerberga w przyszłym roku zadebiutuje na giełdzie. Szacunkowa wycena Facebooka w momencie debiutu? Ponad 100 miliardów dolarów.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

3 Replies to “Ile w tym roku zarobi Facebook?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *