Pół miliarda użytkowników dzieła Marka Zuckerberga to nie tylko towarzystwo wzajemnej adoracji. Ogromna rzesza fejsbukowiczów niesie zagrożenia. Amerykański portal Newsweek.com podał 10 sposobów, w jaki Facebook może zrujnować nam życie.

1. Odnalezienie na portalu biologicznych rodziców. Przypomnijmy: Kobieta z Kalifornii znalazła swoje zaginione 15 lat temu dzieci na https://www.fejsik.pl/Matka-odna… Facebooku. Z domu w 1995 roku porwał je ojciec Faustino Utrera. Miały wtedy 2 i 3 lata. Ojciec trafił do więzienia a matka wychowuje dzieci, które są dla niej zupełnie obce.

2. Banki szpiegują na Facebooku. Portal stał się cennym źródłem informacji dla wierzycieli. Banki badają poprzez społecznościówkę wiarygodność kredytobiorcy. Mało tego. Dłużnicy powinni uważać, jakie zdjęcia publikują na portalu jeśli nie chcą, by ich piękny samochód i wypasiony telewizor nie zostały zajęte przez komornika.

3. Firmy ubezpieczeniowe sprawdzają wiarygodność zwolnień lekarskich. Uśmiechnięte zdjęcia z wakacji na fejsbukowym profilu zdemaskowały pracownika IBM, który urlopował się w związku z depresją. Biedaczek musiał wrócić do pracy.

4. Rozwody. Informacje zawarte na Facebooku są łakomym kąskiej dla prawników prowadzących https://www.fejsik.pl/Prawnicy-R… sprawy rozwodowe. Dowody z portalu pojawiają się w jednej na pięć spraw rozwodowych.

5. Depresja. Nastolatkowie przesiadujący godzinami na Facebooku popadają w depresję i często https://www.fejsik.pl/UWAGA-Mlod… okaleczają swoje ciała.

6. Prawdziwe JA użytkowników. Facebook może dostarczyć często szokujących informacji na temat życia seksualnego https://www.fejsik.pl/Podwojne-z… użytkowników. Studenci z Massachusetts Institute of Technology napisali program, który pozwala śledzić orientację seksualną fejsbukowiczów.

7. Strata pracy. Czasami wystarczy jeden post by https://www.fejsik.pl/10-sposobo… wylecieć z pracy. Nadto pracodawcy wyszukują na portalu informacji o potencjalnych kandydatach. Lepiej mieć się na baczności.

8. Pedofilia. Dzieci są szczególnie narażone na internetowych stręczycieli od których roi się na Facebooku. W Wielkiej Brytanii 17-letnia dziewczyna została zgwałcona https://www.fejsik.pl/PANIC-BUTT… i zamordowana przez mężczyznę poznanego na portalu.

9. Zniesławienie. Takie akcje na Facebooku mogą się jednak skończyć w sądzie, czego doświadczył między innymi amerykański student, który stworzył stronę oskarżającą firmę holowniczą z Michigan o odholowywanie prawidłowo zaparkowanych samochodów. Wszystko wskazuje na to, że prawo będzie po stronie studenta, jednak cała sytuacja na pewno jest dla niego bardzo uciążliwa – donosi za amerykańskim Newsweekiem FORBES.

10. Śledzenie użytkowników. Zmiany statusów, zmiany nastrojów, zmiany partnerów – te informacje podane na tacy mogą czasem kosztować użytkowników życie. Zawsze po drugiej stronie kabla może się trafić znajomy-psychopata.

Macie jeszcze chęć na Facebooka? 🙂

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Jak zrujnować sobie życie na Facebooku?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *