Obecnie pozycjonowanie i ogólna znajomość optymalizacji pod kątem SEO są obowiązkowe w odniesieniu sukcesu w marketingu sieciowym. Prowadzenie strony internetowej zgodnie z przyjętymi zasadami jak optymalizacja stron kątem pod SEO zapewnia szereg korzyści, wśród których znajduje się zwycięstwo nad konkurencją w postaci wyższej pozycji w google. W związku z tym coraz więcej osób interesuje się pozycjonowaniem stron internetowych bądź korzysta z pomocy firm zajmujących się optymalizacją stron pod kątem SEO i SEM, takich jak Testimo – http://testimo.pl/kampanie-seo-sem/pozycjonowanie/.

Optymalizacja strony pod kątem SEO – jakie korzyści?

Bezpośrednią korzyścią, jaką daje pozycjonowanie stron internetowych jest wyższa pozycja w google na stronach wyników wyszukiwań. Strony prowadzone niezgodnie z zasadami optymalizacji pod SEO najczęściej nie są w żadnym stopniu zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek. Więc rzadko mają możliwość znaleźć się na pierwszych stronach wyników. To z kolei sprawia, że niewiele osób rzeczywiście zainteresowanych tematem odwiedza te serwisy.

Nieważne jak dobrze prowadzona jest reklama, często może docierać do osób całkowicie niezainteresowanych, a to przekłada się na słabą konwersję. Prawidłowe pozycjonowanie, które wpływa na wyższą pozycję w google z kolei sprawia, że na stronę trafiają przede wszystkim osoby już z góry zainteresowane produktem lub usługą. Dzięki temu właściciele stron, serwisów czy sklepów internetowych osiągają dużą konwersję i czerpią większe zyski niż konkurencja.

Dostępność i popularność wyszukiwarek sprawiła, że obecnie to optymalizacja strony pod kątem SEO jest podstawowym narzędziem, służącym do pozyskiwania klientów. Dobre strony internetowe praktycznie nie mogą istnieć bez pozycjonowania. Właśnie dlatego wiele dużych firm zatrudnia osoby, które zajmują się właśnie pozycjonowaniem, marketingiem sieciowym czy wykorzystują wiedzę na temat kolorów w marketingu. Mniejsze spółki i osoby prywatne z kolei częściej korzystają z usług firm zajmujących się optymalizacją pod kątem SEO.

Optymalizacja strony pod kątem SEO – wyższa pozycja w google

Wiele osób początkujących w temacie optymalizacji stron pod kątem SEO, błędnie zakłada, że pozycjonowanie załatwi wszystko za nich. Prowadzą one stronę zgodnie z zasadami optymalizacji, całkowicie zapominając przy tym, że treść musi być przy tym wartościowa. Należy pamiętać, że nawet najlepiej pozycjonowany serwis nie zapewni dobrej konwersji i grona stałych klientów. Skoro mowa o klientach, to nawet patrzać szerzej, że w wielu firmach/instytuacjach/sklepach/ restauracjach wykrozystuje się marketing zapachowy. By jak najlepiej klientowi kojarzyć się z czymś miłym i jednocześnie indywidualnym. 

Jeśli zamieszczone na nich teksty będą niskiej jakości. Choć wyszukiwarki internetowe można oszukać za pomocą odpowiedniej konstrukcji tekstu, klientów już niekoniecznie. Będzie wyższa pozycja w google, ale potencjalnych użytkowników/klientów będziemy tracić. Optymalizacja pod SEO należy rozumieć jako proces o szerokim zakresie działań i przewidywań.

Zapewne każdy spotkał się z sytuacją, kiedy wybierał jedną z pierwszych pozycji na liście wyszukiwań, zachęcony ciekawym opisem. Choć wygląd strony wydawał się profesjonalny, zamieszczone na niej artykuły nie były nawet w połowie tak wartościowe, jak mogłyby się wydawać. To błąd często popełniany przez początkujących pozycjonerów. Osoba wchodząca na taką stronę prędzej ją opuści, niż coś na niej kupi. Jak więc szybko się okazuje, pozycjonowanie stron internetowych pod kątem tylko wyższej pozycji w google – to nie wszystko. Dlatego ważna jest kompleksowa optymalizacja strony pod kątem SEO jak i innych rzeczy.

Proces optymalizacji pod SEO – co dalej?

Pozycjonowanie stron internetowych to jednak nie tylko tworzenie dobrych treści, zoptymalizowanych pod kątem SEO. Na optymalizację składa się wiele różnorodnych czynników, z których nie wszystkie są dokładnie znane. Dla osoby początkującej może to być zbyt wiele i dlatego firmy pozycjonujące są obecnie tak popularne.

Warto pamiętać o tym, że jednorazowa optymalizacja w wielu przypadkach okaże się niewystarczająca i aby zapewnić sobie długoterminowy sukces, stronę należy cały czas prowadzić zgodnie z normami i zasadami optymalizacji stron pod kątem SEO.

Co wlicza się w tę enigmatyczną optymalizację SEO? Przede wszystkim jest to zamieszczanie wartościowych treści z popularnymi słowami kluczowymi. Ważna jest również prawidłowa konstrukcja adresu URL w przypadku podstron. Musi być on prosty i łatwy do zapamiętania, podczas gdy generowane adresy URL nie posiadają tych cech.

Bardzo ważna jest również szybkość ładowania strony. Wszystkie te czynniki i szereg innych znacząco wpływa na wyższą pozycję strony na listach wyszukiwarek. Zatem bezpośrednio przekłada się na konwersję. Warto o tym pamiętać, tworząc stronę internetową. Gdyż obecnie nie ma lepszego i bardziej skutecznego sposobu na walkę z konkurencją.

Z kolei inną, odbrębną rzeczą oraz bardzo ważną jest komunikacja telefocznina, która zaczyna w XXI w. odgywać coraz wiekszą rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *