Przesuwne drzwi szklane znajdą zastosowanie praktycznie w każdym domu. To ciekawy element dekoracyjny, który sprawia, że do pomieszczeń wpada dużo więcej światła dziennego. Dlaczego warto je wybrać? Więcej w naszym tekście.

Gdzie można je zastosować?

Szklane drzwi przesuwne sprawdzą się bardzo dobrze w małych, ciasnych pomieszczeniach. Decydując się na takie rozwiązanie, dodamy wnętrzu lekkości, przestronności, będą dzielić pomieszczenie, ale w bardzo dyskretny sposób. Takie drzwi można zamontować zarówno na powstającej lub już istniejącej ścianie. Dobrze sprawdzą się do oddzielenia przestrzeni na przykład w kuchni otwartej na jadalnię i salon, czy do sypialni. W tym wypadku świetnie sprawdzi się rozwiązanie na styl loftu crash glass, czyli tak zwane szkło tłuczone. Ono składa się z trzech warstw tafii.

Jakie mają zalety?

Szklane drzwi przesuwne mają wiele zalet. Po pierwsze można je zamontować do różnego rodzaju ram, także będą pasować praktycznie w każdym mieszkaniu. Doskonale sprawdzą się zarówno w sypialni, jak i w salonie. Do wyboru mamy szklane przesuwne drzwi jedno albo dwuskrzydłowe. Nie trzeba obawiać się, że drzwi będą nietrwałe, zazwyczaj wykonuje się je z wysokiej jakości szkła hartowanego, także nie jest łatwo je uszkodzić czy zniszczyć.

Wybór szklanych drzwi przesuwnych jest duży. Można zdecydować się na szkło przejrzyste, matowe, barwione albo piaskowane z dowolnie wybranym wzorem. Bez problemu można dopasować je do swoich upodobań oraz stylu mieszkania. Drzwi przesuwne to dobra opcja, bo pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca w domu, co jest ważne szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie każdy metr jest na wagę złota.

Szklane drzwi przesuwne – nietypowe rozwiązanie

Chociaż w polskich domach drzwi szklane nadal są rzadkością, to bez wątpienia warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, szczególnie jak zależy nam na oszczędności miejsca. Szkło w przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi np. wykonanych z płyty MDF, czy z drewna są bardzo lekkie i prezentują się dużo bardziej elegancko. Nie dają wrażenia ciężkości, co więcej, można je schować w ścianie czy na w zależności od wybranego rodzaju, także nie potrzebne jest miejsce na drzwi i można zagospodarować lepiej przestrzeń tak jak w biurach coworkingowych.

Szklane drzwi przesuwne mogą bardzo dyskretnie oddzielać dwie strefy, na przykład dzienną od sypialnej. Warto zastanowić się nad ich zastosowaniem również w kawalerka, gdzie pokój dzienny, kuchnia i sypialnia zazwyczaj znajdują się na jednej powierzchni. Takie rozdzielenie strefy dziennej od sypialnej to dobre rozwiązanie. Można zastosować również parawan, jednak drzwi dają dużo większy komfort.

Oczywiście, nie każde drzwi będą odpowiednie, pamiętajmy, aby zwracać uwagę na ich jakość, rodzaj szkła oraz trwałość całej konstrukcji. Najlepiej wybierać spośród drzwi od renomowanych producentów, którzy udzielają długiej gwarancji. Dzięki temu można mieć pewność, że w razie jakichkolwiek problemów, będzie można liczyć na pomocy i wymianę drzwi na nowe, jeśli okażą się na przykład wadliwe.

Urządzanie domu – przesuwne drzwi szklane

Wybór drzwi do domu nie powinien być przypadkowy. Choć wbrew pozorom nie jest to zbyt ważny element wyposażenia domu. Od nich bardzo dużo zależy. Pamiętajmy, że drzwi odseparowują poszczególne pomieszczenia od siebie, tworzą pewną barierę, dają intymność i oddzielają poszczególne strefy w mieszkaniu. Nie jest to inwestycja na rok, czy dwa lata, dlatego warto zainwestować nieco więcej pieniędzy, aby móc cieszyć się drzwiami dobrej jakości, które posłużą nam przez wiele lat. Takie elementy jak stolarka drzwiowa czy okienna to dość spory wydatek, ale bez wątpienia warto wydać więcej pieniędzy i mieć drzwi dobre jakościowo, które szybko się nie zniszczę i będą mogły dobrze spełniać swoją funkcję.

Urządzanie domu wymaga od nas sporego wysiłku i zadbania o każdy, nawet pozornie nieistotny szczegół. Tylko wtedy można zaaranżować przestrzeń w sposób funkcjonalny, aby mieszkało się nam komfortowo, ale żeby było też przytulnie i stylowo. Wybór drzwi to ważna sprawa i warto poświęcić na takie zakupy nieco więcej czasu, niż planujemy, dzięki temu zakupy na pewno będą udane.

Dowiedz się, więcej jakie rolety wybrać do sypialni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *