Mądra i pożyteczna akcja na Facebooku. W ramach pospolitego ruszenia “Ratujmy łódzkie ZOO!” internauci zbierają pieniądze na monitoring dla łódzkiego ogrodu zoologicznego.

Wydarzenia znajdziecie tu: https://www.facebook.com/events…

“Kochani,

Nasza dzielna Drużyna Pierścienia rozmawiała dziś z Dyrektorem ZOO i mamy wspaniałą wiadomość – konto już jest otwarte i czeka na wpłaty. Pamiętajcie, żeby koniecznie wysłać przelew z dopiskiem <na monitoring dla zoo>” – czytamy na stronie eventu.

Skąd pomysł na akcję? Przypomnijmy niewtajemniczonym. W ubiegły weekend (w nocy z soboty niedzielę) na teren łódzkiego zoo wdarli się wandale, którzy zdemolowali część parku. Ich ofiarą padły dwie żyrafy – zwierzęta na śmierć przestraszyły się bandyckich wybryków.

Pod facebookową petycją podpisało się już blisko 7 tysięcy osób:

“Generalnie to takich debili łatwo rozpoznać, monitoring jest zbędny. Chodzą grupami w krótkich spodenkach nawet jak jest 12C i drą mordy do przechodniów. Po kolei brać jak leci i zamykać. Każdy coś zrobił bez wyjątku. Do szkoły nie chcą chodzić nie mają żądnych wzorców i jakiegokolwiek szacunku do otoczenie w tym osób starszych. Osobiście rozmawiałem z kolegą niedawno który został zaczepiony przez taką grupkę 14-latków (4 osoby) i pobity, bo tak im się podobało” – pisze Łukasz, “Kto jest za tym żeby darować sobie stadion, który i tak kibole rozniosą a pieniądze wpakować w ZOO? :D” – pyta retorycznie Michał, “Wpłacone” – informuje Paweł.

Za facebookową akcją stoi Sonia Fizek. Oprócz internautów pieniądze na zakup monitoringu wykładają prywatni sponsorzy.

Pomożecie?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

4 Replies to “Jest akcja: Ratujmy łódzkie ZOO!

  1. A może by tak po złapaniu tych wandali wpuścić ich na wybieg dla lwów lub tygrysów – kotki niech tam oczywiście będą, ewentualnie niech poćwiczą zapasy z niedźwiedziami.Ciekawa jestem ilu z nich by zeszło wtedy na zawał?

  2. Aniu to chyba za delikatne żeby im jaja poobcinać? :- ))) jeszcze być może niektórym tym bandytom zrobiliby przyjemność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *