Nie wszyscy użytkownicy Facebooka kochają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przeciwnicy Orkiestry zrzeszają się w grupie “Nie wspieram Owsiaka (anty-WOŚP)”. Już ponad tysiąc osób protestuje przeciwko popularnej akcji charytatywnej.

Znajdziecie ich tu: https://www.facebook.com/group.…

“Grupa dla wszystkich, u których medialna szopka napędzana przez p. Owsiaka powoduje odruchy wymiotne, a swoje pieniądze wolą przeznaczyć na prawdziwe akcje charytatywne” – piszą założyciele “anty-WOŚP”.

Co słychać na ich stronie? Na Tablicy znajdziecie sporo linków do artykułów krytykujących inicjatywę Owsiaka i komentarze przeciwników akcji. Oto niektóre z nich:

“Mi wystarczy Caritas – do nich mam zaufanie… 🙂 Nie mogę popierać twórcy hasła “róbta co chceta…” – pisze Aleksandra,

“A Owsiński to złodziej i krętacz. Wiem o tym, bo kiedyś pracowałem w firmie komputerowej, która dostarczała mu system do księgowości i miałem wgląd w tworzenie historycznych rozliczeń przez jego kreatywnych księgowych…” – komentuje Wojciech,

“WOŚP jest do Łatania dziur w budżecie NFZ, tego chcesz czy nie!” – krzyczy Ignacio.

Czy wypada krytykować Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Jak sądzicie?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

29 Replies to “Krytykują Owsiaka na Facebooku. Wypada?

 1. Pacany i tyle. Założyciel mieszka (wg profilu) w Madrycie, zatem co go w ogóle jakaś Polska obchodzi…. Jak czytam te ociekające jadem opinie młodych w sumie ludzi…. to boję się o przyszłość kraju. Nie daj Boże, by kiedyś ich przedstawiciele doszli do władzy, bo będziemy mieli wyznaniowe państwo policyjne o faszystowskim zabarwieniu i rozbudowanym, aparacie śledczo-represyjnym.

 2. Co to ma do rzeczy? Ty mieszkasz w Polsce i też głosując na tych samych idiotów udowodniasz, że cie Polska nie interesuje.

 3. Ile pan Owsiak zarabia na WOŚP? Dlaczego trzyma pieniądze na kontach cały rok? Niech oddaje co do centa kasę z odsetek także.

 4. “Caritas – do nich mam zaufanie” – ha ha ha, no to powodzenia życzę. Akurat na temat tej organizacji jest więcej informacji, co do przekrętów i przywłaszczania pieniędzy.

 5. Nie ma ludzi idealnych, pewnie Owsiak też nim nie jest, ale wiem jedno- że dzięki sprzętowi z WOŚP oraz profesorowi Maruszewskiemu z CZD który współpracuje z Owśiakiem moja córka żyje.

 6. Bil.Gdyby wszystkie organizacje przeznaczały na pomoc tyle co Owsiak/procentowo/ , to byłoby wspaniale.Nie wiem skąd tyle jadu wśród mało zorienowanych osób i chwalenie np. Caritasu.Ja gdy dowiedziałem się kilka lat temu, że Caritas przeznacza ze sprzdaży świeczki po 8zł na pomoc 1zł to zwątpiłem w ich pomoc.Oni zrobili maszynkę do robienia pieniędzy i nabijania w butelkę ludzi.Ja daję na Owsiaka od 20 lat i będę dawał dalej. Sie ma

 7. Kto tu pisze o uczciwości Caritasu? Były nagłośnione afery i przekręty.Niestety nie wierzę w księży tylko w Boga.

 8. do koscioła latacie dwa razy dziennie księdzu dajecie a na dzieci nie dacie pewno ich niemacie albo z pisu jestescie barany

 9. mam propozycje, dajcie mi 1000zł a obiecuje ze 100zł z tej sumy przeznacze na szpitale, no dawajcie na chorych i potrzebujacych!

 10. nie widac sprzętu w szpitalach?nie pomagają dzieciom i młodym matką?najpierw sprawdzcie co gadacie internetowi de..e,bo akurat on pomógł w ch.j,a reszta jest nie ważna…

 11. Chciałbym tylko się zapytać gdzie są efekty innych fundacji o których piszecie. Wielka Orkiestra funduje wiele sprzętu medycznego ratującego życie czy ułatwiającego diagnozę. A czy Ty baranie jeden z drugim wszystko robisz darmo ??? Niektórzy by zdechli w tym kraju bez sprzętu Owsiaka. Łatwo jest krytykować niż samemu coś robić.

 12. Bardzo dobry pomysł pomocy chorym i nie tylko i przy okazji sposób na życie dla ekipy Owsiaka. Tak trzymaj Owsiak

 13. Zawsze znajdą się tacy co napiszą innym na przekór. Tylko po to, żeby wywołać szok i zepsuć coś co wyszło komuś innemu.A w realnym świecie Ci mąciciele to tchórze! Ja zawszę coś daję symbolicznie na WOŚP. Moje dzieci po urodzeniu miały badany słuch w szpitalu za pieniądze WOŚP. Całe szczęście, z innej aparatury nie musiały korzystać.

 14. NFZ nie stać na zakup sprzętu medycznego, bo nie potrafią gospodarować pieniędzmi – biurokraci. A WOŚP kupuje sprzętu medyczne, dzięki którym tysiące dzieci jest badanych. Nie mam na razie dzieci, ale być może moje dziecko kiedyś też będzie przebadane profilaktycznie sprzętem zakupionym przez WOŚP, dlatego wspieram tę akcję !

 15. anty-WOŚP ciekawie co wy robicie by pomóc innym ludziom po za okazywaniem zadrości. Zami napiszecie coś na tematy fundacji WOSP zapoznajcie sie jak fundacja działa to jest normalne że zadrmo nic nie ma każda fundacja tak działa jeśli chodzi o WOSP jak są tacy źli to dla czego kupują sprzęt medyczny inne rzeczy które wspomagają życie ludzi. Anty-WOSP ile ty pomogłeś ludzią ? Pewnie nikomu nie daliście chociaż 1 zł ?. Jeśli ktoś myśli że może lepiej pomagać czemu nie założy fundacji i niech wszystko odaje ciekawie jak długo pociągnie ?

 16. Jurasowi takie wrzodactwo tylko pomaga, nikt nie lubi obszczymurów :). Daję na WOŚP,. bo to moja kasa i robię z nią co chcę. A na Caritas ani grosza.

 17. ile państwo zrobiło dla dzieci przez 20 lat? A Jurek Owsiak? To co ze bierze prowizje, żal wam że nie wpadliście na taki pomysł jak on!!!!!!!!

 18. płacisz podatki i coraz większe, wośp kupuje sprzęt ale szpitala nie stać na utrzymanie ich:( i dlaczego jeszcze trzeba płacić za sprzet co robi państwo z tą kasą? wośp by nie była potrzebna gdy by kasa z podatków szła tak gdzie powinna!

 19. Owsiak robi na WOŚP świetny biznes – podatków nie płaci i żyje z odsetek od dziesiątek milionów złotych. To dobrze zorganizowana maszynka do robienia kasy.

 20. Bez Owsiaka nasze szpitale wyglądałyby jak w czasach powojennych!!! Dziwię się,że grupka oszołomów próbuje robić szum.Ludzie,kto nie chce dawać to nie MUSI,ale nie czepiajcie się Owsiaka!!! Według mnie to ŚWIĘTY CZŁOWIEK.Pozdrawiam:)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *