Młodzi ludzie chętnie opowiadają na Facebooku o imprezach. Publikują zdjęcia z suto zakrapianych alkoholem potańcówek, piszą o kacu, chwalą się pijackimi podrywami. Okazuje się, że takie statusy mogą nie tylko skompromitować rozrywkowego użytkownika w oczach jego przyjaciół i rodziny, lecz także mogą być sygnałem, że jest on uzależniony od alkoholu – donosi serwis abcnews.

Badania w temacie przeprowadziła dr Megan Moreno z Uniwersytetu Wisconsin-Madison (USA). Moreno twierdzi, że wielokrotnie rozmawiała z rodzicami, którzy niepokoją się pijackimi statusami młodych ludzi.

“Studia są okresem, w którym młodzi ludzie często piją. Obserwujemy, że coraz częściej piszą o tym na Facebooku” – mówi Moreno. W związku z tym badaczka postanowiła sprawdzić, czy istnieje związek pomiędzy aktywnością młodych ludzi na Facebooku, którzy chwalą się pijaństwem na portalu społecznościowym, a ryzykiem wystąpienia u nich choroby alkoholowej.

Dr Moreno wraz ze współpracownikami przeanalizowała społecznościową aktywność 200 użytkowników Facebooka w wieku od 18 do 20 lat, studentów Uniwersytetu Wisconsin-Madison i Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Co się okazało?

Żacy, którzy informują na swoich wallach o tym, że piją lub piszą o problemach związanych z piciem, są sześciokrotnie bardziej narażeni na alkoholizm niż ci, którzy w ogóle nie wspominają o alkoholowych wyskokach na Facebooku.

Badaczka podkreśla, że pijackie posty nie zawsze oznaczają, że młody człowiek ma problemy z alkoholem. Powinny być jednak sygnałem ostrzegawczym dla jego najbliższych.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

28 Replies to “Pijackie zdjęcia na Facebooku niebezpieczne

  1. Bo dzieci zapominają, że zdjęcie wrzucone do Internetu nie zniknie po wciśnięciu “usuń” z profilu 😉 Brak wyobraźni nie pozwala im pomyśleć, że ewentualni pracodawcy również mają dostęp do serwisów społecznościowych; czy ktoś zatrudni taką dziewczynę na poważnym stanowisku? Chyba nie, bo nikt nie chce mieć u siebie “dobrej psiochy”, którą “wydmuchałby” jakiś cieć 😉

  2. Pomyślałem: “tak zje*any artykuł mogli napisać tylko Polacy”. Ale nie. Oni go skopiowali. >nazywanie niecenzuralnych słów spamem

  3. a potem płaczą dziewczyny ze podaly wlasnie fotke chlopakowi bo chcial a on wcale nie chcial napewno tylko wsadzil na internet tak jak bylo 4 lub więcej lat temu z Anią która sie powiesiła przez to ze sie dowiedziała ze jej nagie fotki dal jej chlopak to jest nie normalne kto wysyla zdjęcia chlopakowi ktorego sie nie zna …..normalnie żal szkoda mi takich dziewczyn które wlasnie sie tak pokazuja ale cóż to świadczy o ich inteligencji i kuturze bo moim zdaniem nie kazda tak robi no dobra ja opowiem ja wyslalam ale badzo dobrze poznalam tego chlopaka za nim te fotki mu wyslalam swojei poprostu sie spotkalismy tak ze ja do niego pojechalam widzac go juz nie jeden raz wiec na nastepny raz dziewczyny proponuje sie dobrze poznac a potem komuś fotke dawać bo nie wiadomo jaka osoba jest po drugiej stronie moze to byc nawet morderca.

  4. Usunąłem facebooka i nasza klasa. Mam święty spokój. Wszystko to całe te badziewie spływa do nas z zachodu a my jak te jelenie łykamy pigułkę mody i lgniemy prosto w dno. Tych z którymi chce mieć kontakt mam na gg a reszta won!!! Bo na h…..j mi 100 znajomych skoro nie dasz rady z każdym pogadać w dzień czy miesiąc. Facebook i nk to już jeden wielki szpan. Tylko dla nielicznych służy jako rzeczywisty kontakt z ludźmi z odległych miejsc.

  5. Witam Sprzedam oryginalne perfumy, wszystkie marki. Damskie i Meskie. Wszystkie pytania na gg:2134756 gdzie moge wysłac liste perfum posiadanych jak i real foto perfum itp. Ceny nie przekraczajace 120zł

  6. Facebook to maszynka do zarabiania kasy, społeczeństwo zrzeszone w nim jest głupie i daje się nabierać na te cycki i alkohol. O czym to świadczy – facebook nie dla ludzi, tylko dla zwierząt z rodzaju homo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *