Stało się. Zgodnie z zapowiedziami Mark Zuckerberg zaprezentował wszystkie nowe “niesamowitości” na Facebooku. Najbardziej cieszy fakt uruchomienia – wspólnie ze Skype’m – czatu wideo na popularnym Fejsie.

Nie sprawdziły się medialne plotki, że do korzystania z wideorozmów na Facebooku konieczne będzie zainstalowanie klienta Skype’a. Trzeba tylko zainstalować odpowiednią wtyczkę, którą znajdziecie tu: https://www.facebook.com/videoc… . Uruchomienie funkcji jest dziecinnie proste.

“Wystarczy kliknąć przycisk Zadzwoń na górze profilu znajomego lub w oknie czatu. Nie musisz uruchamiać żadnego specjalnego oprogramowania. A jeśli znajomy nie odbiera? Możesz nagrać wiadomość wideo” – radośnie informuje Facebook.

Co jeszcze dorzucił Zuckerberg?

nowe menu aplikacji https://www.facebook.com/settin… , dzięki któremu o wiele łatwiej można zarządzać już zainstalowanymi aplikacjami i sprawdzić, jakie dane wysysają z naszego profilu;

rozmowy grupowe w ramach Facebook Chat;

– przydatną funkcję Download Your Information, dzięki której możemy pobrać ze społecznościowego archiwum wszystkie zawartości, które opublikowaliśmy na swoim profilu.

Społecznościowe imperium pracuje także nad rozwojem Grup. Z lakonicznych zapowiedzi szefa Facebooka wynika, że członkowie grupy będą mieć niebawem możliwość wspólnej pracy nad dokumentami.

Złośliwi twierdzą, że facebookowe nowości są kalką rozwiązań funkcjonujących na nowym portalu społecznościowym Google+. Zobaczcie całą konferencję anonsującą “niesamowitości” na Facebooku!

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *