Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapowiedział na Facebooku i Twitterze, że niebawem zwolni 300 pracowników swojego resortu. Nowatorski sposób na zestresowanie podwładnych, czy lansowanie własnej partii przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi?

“W tym tygodniu MSZ wręczył pierwsze kilkadziesiąt wypowiedzeń w ramach zwolnień grupowych. Po Prezydencji będzie w sumie 300” – pochwalił się Sikorski tu: https://www.facebook.com/radeks… i tu: http://twitter.com/?ref=nf#!/si… .

Wszystko wskazuje na to, że szef resortu spraw zagranicznych rozpoczął właśnie odchudzanie administracji państwowej. Twardziel z Radosława Sikorskiego nie lada. Szkoda, że spóźnił się z tym zwalnianiem o blisko cztery lata. Typowa zagrywka przedwyborcza. Nowoczesna, bo społecznościowa i media w sezonie ogórkowym temat łykną.

Fani Sikorskiego z FB krytykują jego decyzję: “Panie Ministrze, z całym szacunkiem, ale może zacząć lepiej organizować pracę tych ludzi, którzy są. Sami zatrudnialiście jak szaleni po objęciu władzy, więc wywalanie to tak nie po ludzku zwyczajnie. Mniemam również, iż tego wpisu dokonał asystent lub doradca, a nie sam Pan Minister. Swoją drogą to dosyć ciekawe, że o zwolnieniach minister informuje via FB i Twitter. Panie Ministrze jak Pana lubię, tak apeluję o więcej pokory Pańskiej lub może mało rozgarniętych doradców. Żałosny PR” – pisze pod zapowiedzią ministra Rafael. “Mamy się uradować, że ludzie stracą pracę??” – pyta retorycznie Aleksandra.

Cieszy fakt, że członek rządu potrafi korzystać z internetu i co jakiś czas odezwie się do narodu przez kable. Pytanie, czy zapowiedziane przez Sikorskiego wypowiedzenia trafią do pracowników mailem, czy też za pośrednictwem Fejsa?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

19 Replies to “Sikorski zwalnia na Facebooku

  1. wiedziałam, że nie grzeszy inteligencją, ale nie, że aż tak kto jak kto, z całego sejmu, ale on doprowadza mnie do nerwicy najbardziej. jest odrobinę zbyt pewny siebie. i ten nieszczery uśmiech. w moich oczach stracił już zupełnie, jeżeli jeszcze cokolwiek do stracenia miał.

  2. Z twarzy wygląda niepodobny zupełnie do nikogo:-) A tak wracając do tematu to wszystko ma na celu przedwyborcze ukazanie POlszewickiej parti jako tej która odchudza administracje, szkoda że dopiero kilka miesięcy przed wyborami, ale i tak nikt nie uwierzy już w tą propagande baranów z PO. Powiwsić wszystkich z PO

  3. Ponownie zadaję to samo pytanie na które nie otrzymałem odpowiedzi pisząc do ministra, któremu jest tak dobrze w naszym kraju. Ile litrów paliwa w miesiącu może kupić za swoją pensję nauczyciel z wykształceniem wyższym? Ile litrów paliwa może kupić za swoją pensję minister – z wykształceniem wyższym? Ile litrów paliwa może kupić Niemiec za swoje najniższe wynagrodzenie miesięczne? Nigdy tak wspaniałej Polski panie ministrze nie było prawda? Dla pana, oczywiście.

  4. Lans przedwyborczy. Tylko wymiana towarzystwa wzajemnej adoracji tu pomoże. Janusz Korwin Mikke i Kongres Nowej Prawicy są szansą na zmiany w tym postkumunistycznym i postsolidarnościowym kraju.

  5. Kretyn !! Żona żydówka z Apfelbaumów pisząca pod polskim nazwiskiem ,a on przydupas nie mający nic wspólnego z Polską i tak ja żyd Rostowski mieszka w UK ,a u nas sie lansuje ta świnie. Jeżeli nawet będzie zwalniał to na pewno Polaków.

  6. Niech się tak nie pyszni i ryja nie wystawia . Poczytajcie co robił jego pociotek gen. Sikorski , wystarczy wpisać gen. Sikorski a Wyspa Węży w Szkocji.

  7. NIC nie jest łatwiejsze,gawiedzi podatek w gorę,zwolnic,jaki problem,klauny potem pojadą na wyspy—–WRACAJCIE wszystko krank..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *